Kladno - Brno 2:1Kladno přesně po roce zdolalo Brno a poskočilo v tabulce na čtvrtou příčku

23. Kameš 1 : 0
27. Růžička 2 : 0
29. Hruška 2 : 1

Kladno

Hokejisté Kladna porazili ve čtvrteční předehrávce 41. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Brno 2:1. Středočeši čekali v nejvyšší soutěži na vítězství proti Kometě od 17. ledna 2012. Góly Rytířů vstřelili obránci Vladimír Kameš a David Růžička, jediný gól hostů zaznamenal Jan Hruška. Svěřenci trenéra Zdeňka Vojty poskočili díky tříbodovému zisku na čtvrté místo v tabulce, Moravané zůstávají na sedmé pozici.

Domácí začali aktivněji, s jejich pokusy si však Trvaj s přehledem poradil. Hra dlouho plynula bez větších šancí, domácího gólmana Cháberu poprvé vážněji vyzkoušel až v 11. minutě Jakub Svoboda. Kladno dostalo chvilku poté puk za Trvajova záda, stalo se tak ale krátce po přerušení hry. Chábera ještě před koncem první třetiny vychytal Petrovického.

V úvodu druhého dějství sebral Kameš gól Tomáši Svobodovi, který zblízka dorážel prakticky do prázdné branky. Na druhé straně byl však po závaru ve 23. minutě rovněž z dorážky úspěšný bek Kameš a poslal Rytíře do vedení. Ve 26. minutě hrálo Kladno patnáct sekund v pěti proti třem a přidalo druhý gól. Přesně s koncem prvního z trestů propálil vše před sebou další bek David Růžička.

Hruška vrátil Kometu do zápasu

Odpovědět mohl Burian, jenže ve velké šanci minul. Ve 29. minutě se provinil proti pravidlům Drtil a Kometa už po osmnácti vteřinách snížila zásluhou Jana Hrušky, jenž přetlačil beka Douderu. Látal mohl krátce před přestávkou vrátit Středočechům dvougólové vedení, nedokázal ale před Trvajem zkrotit poskakující kotouč.

Ve třetí části začalo Kladno aktivně, Dalecký ani Eberle však na Trvaje vyzrát nedokázali. V polovině třetiny zatápěli Moravané v přesilovce domácím, ti však těžké chvilky přestáli. Další slibné příležitosti měli Rudovský a opět aktivní Eberle. V 55. minutě byl blízko vyrovnání Čermák, který v oslabení orazítkoval tyč. Hosté v závěru sáhli ke hře bez gólmana, Hlaváč minul prázdnou branku, ale Rytíře to nakonec mrzet nemuselo.

Kladno dosáhlo ve vzájemných zápasech prvního vítězství po předchozích sedmi prohrách.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 41. kola
Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Kameš (Lukáč), 27. David Růžička (Valský, Kuchler) - 29. J. Hruška (H. Zohorna, L. Čermák). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2454.
Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Drtil, Černošek, David Růžička, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Kuchler, Hlaváč - Kuchejda, Melka, Rudovský - Strnad, Dalecký, Obdržálek. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Brno: Trvaj - Švrček, Bičánek, Dujsík, Žižka, Kováčik, Valach - J. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Holec, Koreis, Burian. Trenéři: Venera a Oslizlo.