Chomutov - Pardubice 4:3Chomutov utnul černou sérii výhrou nad mistrem z Pardubic

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili ve 41. kole extraligy Pardubice těsně 4:3. Nováček proti obhájci titulu ukončil černou sérii čtyř zápasů, v nichž nebodoval, a přiblížil se na bod Liberci. Hosté jsou po páté prohře ze šesti posledních zápasů venku jedenáctí. Dva góly v dresu vítězů zaznamenal Štěpán Hřebejk.

V první třetině byli aktivnější domácí. Pardubičtí ohrožovali Kostúra jen sporadicky a do šancí se dostali až v závěru třetiny. Vedení přinesla Chomutovu druhá přesilová hra, kdy Hruška mezi rukou a tělem prostřelil Koutského. Nejnebezpečnějším hráčem domácích byl Hřebejk, který v deváté minutě natřikrát dorážel puk, ale ani jeden pokus nebyl úspěšný. Pardubice si největší příležitost vypracovaly rovněž v přesilové hře. Endál dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, ale vysoko přestřelil domácí branku.

Druhá třetina začala šťastně pro domácí - 80 sekund po jejím zahájení zvýšili Piráti na 2:0, když Hřebejk poslal puk před branku, kde do něho plácl Kraft a ten mezi betony Koutského prošel do branky. Hosté se dostali do hry ve 26. minutě po hezké akci Zohorny a Tybora, jenž sám před Kostúrem bezpečně zakončil bekhendem do protipohybu gólmana.

V 34. minutě se dočkal dvě sekundy po skončení přesilové hry Hřebejk. Rutta zachytil na modré čáře pardubické vyhození, neukvapil se, mezi dvěma beky našel volného Hřebejka a ten překonal Koutského. Už za tři minuty ale Pardubice opět snížily. Po zmatcích v domácí obraně se kotouč dostal k Endálovi, jenž objel Kostúra a zakončil pohodlně do prázdné brány.

Třetí třetina se dlouho odehrávala v poklidném tempu, Východočeši si nedokázali vypracovat střeleckou příležitost ani při přesilovkách. Až při početní výhodě domácích Semorád vybojoval kotouč na modré, najel si před Kostúra a ranou mezi jeho betony vyrovnal. Vítězná branka Pirátů přišla v 52. minutě po chybné rozehrávce hostí, kterou zachytil Šagát, přihrál Hřebejkovi a ten propálil Koutského mezi betony.

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. D. Hruška (Macháček, Důras), 22. Kraft (Hřebejk, Pulpán), 34. Hřebejk (Rutta), 52. Hřebejk (Šagát) - 26. Tybor (T. Zohorna, Benák), 37. Endál (Tybor, T. Nosek), 49. Semorád. Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3517.
Chomutov: Kostúr - Palin, Macháček, Rutta, Pulpán, Lučka, Mrázek, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Důras - Šagát, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.
Pardubice: Koutský - Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Benák, V. Kočí - Bartek, T. Nosek, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád - Endál, T. Zohorna, Tybor. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.