Slavia - Vítkovice 4:2Slavia proti Vítkovicím poprvé v sezóně skórovala a hned se radovala z výhry

8. Sloboda 0 : 1
21. Micka 1 : 1
25. Stehlík 1 : 2
26. Krenželok 2 : 2
27. Skokan 3 : 2
59. Tomica 4 : 2

Hokejisté pražské Slavie porazili v dohrávaném utkání 33. kola extraligy Vítkovice 4:2, poprvé v sezoně tak ostravský tým porazili. Pražané, kteří v předchozích dvou vzájemných zápasech nedokázali vstřelit ani gól, si výhrou upevnili čtvrté místo v tabulce. Vítkovice klesly na desátou pozici.

Hosté dostali hned v úvodu první třetiny dvakrát příležitost zahrát si přesilovou hru a druhý faul domácích potrestali. V 8. minutě otevřel skóre po Romanově vzorové přihrávce obránce Sloboda. Vzápětí mohl přidat druhý gól Ujčík, Furcha však překonat nedokázal. Slavia se v úvodní dvacetiminutovce dostala pouze do jedné větší šance, příležitost Skokana ale zastavil Hruškův faul a následnou početní výhodu Pražané nevyužili.

Vyrovnat se jim podařilo hned na začátku druhé části, když Micka zakončil své premiérové střídání v zápase brankou. Vzápětí mohl dostat Slavii do vedení Sklenář, přečíslení dva na jednoho ale ideálně nezakončil. Mnohem více štěstí měli Vítkovičtí. Ve 25. minutě sice Furch vyrazil Stehlíkovu střelu po samostatné akci slovenského beka, od Klhůfka se ale puk odrazil za jeho záda.

Domácím se ale pak v rozmezí 40 sekund podařilo otočit vývoj. Při hře čtyři na čtyři překonal nejprve Šindeláře Krenželok a poté se ujala i Skokanova teč Klhůfkovy střely bezprostředně před vítkovickou brankou, do které se následně místo Šindeláře postavil Málek. Hosté byli střelecky aktivnější a ve 34. a 35. minutě mohl vyrovnat nejprve Svačina a poté z brejku Burger, pozorný Furch ale obě gólové šance zlikvidoval.

Vítkovice se snažily vyrovnat, třetí gól ale nedokázaly vstřelit ani v početních výhodách. Hosté měli sice více ze hry, ale domácí také občas "hrozili". Čtyři minuty před koncem normální hrací doby mohl rozhodnout Alinč, Málek byl ale připravený. Hostující trenér Oremus se už v 58. minutě rozhodl riskovat hru bez brankáře, vyrovnat se ale jeho svěřencům nepodařilo. Naopak Tomica zpečetil výhru Slavie gólem do prázdné branky.

Dohrávka 33. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Micka (P. Jelínek), 26. Krenželok (Kempný, Alinč), 27. Skokan (Klhůfek, Kučný), 59. Tomica - 8. Sloboda (Roman, Svačina), 25. Stehlík (Roman). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 2689.
Slavia: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, od 41. navíc Beňovič - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Vrdlovec, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Poletín, Klhůfek, Stránský, od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Vítkovice: Šindelář (27. Málek) - Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Štencel, Kudělka, Pastor - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Bartánus, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.