Vítkovice - Pardubice 2:1Hokejisté Vítkovic přetlačili Pardubice a utekli jim na osm bodů

11. Káňa 1 : 0
27. Kudělka 2 : 0
54. Buchtele 2 : 1

Boj dvou aspirantů na účast v play off přinesl vítězství hokejistů Vítkovic, kteří v předehrávce 48. kola Tipsport extraligy udolali Pardubice 2:1 a svému soupeři se v tabulce vzdálili už na osm bodů. K důležitému triumfu nasměrovaly domácí dva góly z přesilovek, ten vítězný vstřelil Tomáš Kudělka. Finiš hostů přišel po snížení Tomáše Buchteleho už pozdě.

Jeden ze zásadních zápasů v boji o play off začaly oba týmy bez velkých okolků. Hlavně Pardubice už ani neměly na výběr, jenže v první třetině musely spíše čelit ofenzivě soupeře, který se do Východočechů pustil aktivně.

V úvodní desetiminutovce si vytvořil několik pološancí i nebezpečnou dorážku Burgera, kterou Salfický reflexivně vykopl betonem. Za větší aktivitu ale domácí byli odměněni v 11. minutě, když navrátilec do sestavy Káňa v přesilovce těsně před brankářem nadzvedl Ujčíkův příklep.

Káňa mohl vítkovické vedení zdvojnásobit. Ještě v 15. minutě mu puk do ideální pozice naservíroval Burger, ale střelec prvního gólu trefil jen Salfického do hrudi.

Kudělka navýšil náskok

Východočeši se ve druhém dějství snažili o zvrat, ale zformovaný domácí blok ve středním pásmu před Málka nikoho nepustil. Kudělka naopak těsně před koncem druhé vítkovické přesilovky ve 27. minutě našlápl po pravém křídle a zaskočil Salfického střelou pod horní tyčku.

Hosté nebyli schopni najít recept na výborně bránícího soupeře. Na kontakt se nedostali ani z trestného střílení, při kterém Radil v 34. minutě za diskutabilní Štenclův faul Málka nepřekonal.

Buchtele vstřelil kontaktní gól

Domácím hra do otevřené obrany vyhovovala, ale ve třetí části z brejků nevyužil dvě stoprocentní možnosti Ujčík, a tak šest minut před koncem hosté zápas zdramatizovali. Buchtele poslal odražený puk naslepo před vítkovickou branku a od brusle obránce Malíka se kotouč dostal až Málkova záda.

To byla voda na pardubický mlýn. Hosté v závěru vyvinuli velký tlak a necelé dvě minuty před koncem po nepřehledné skrumáži Rolinek znovu jásal, ale rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu jeho gól neuznali. Na porážce Pardubic už nic nezměnila ani minutová power play, těsně před kterou naopak ještě Burger orazítkoval břevno.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 48. kola:
HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. J. Káňa (Ujčík, Barinka), 27. Kudělka (Burger, Barinka) - 54. Buchtele (Kousal). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 4181.
Vítkovice: Málek - Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Barinka, Kudělka, Štencel, Lučka - Klimek, Strapáč, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, Burger, J. Káňa - Šedivý, R. Hruška, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Endál, T. Zohorna, Rolinek - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.