Slavia - Liberec 4:3Hokejisté Slavie porazili Liberec i potřetí v sezóně

29. Hertl 3 : 1
38. Pospíšil 3 : 2
49. Hertl 4 : 2
58. Čakajík 4 : 3

Hokejisté Slavie porazili v dohrávce 21. kola Tipsport extraligy Liberec 4:3 a i potřetí v sezóně tak proti Severočechům uspěli. Pražané bodovali v domácím prostředí podeváté za sebou, osm duelů vyhráli a v tabulce jsou i nadále čtvrtí. Mají však stejně bodů jako třetí Třinec.

Bílí Tygři ve třetím duelu pod vedením nového trenéra Pavla Hynka poprvé neuspěli a nadále jsou předposlední. Na třinácté Karlovy Vary ztrácí sedm bodů. Na výhře domácích se dvěma góly podílel útočník Tomáš Hertl, jeho spoluhráč Vladimír Růžička mladší si připsal tři asistence.

První třetinu výrazně ovlivnila liberecká vyloučení. V prvních sedmi minutách na trestnou lavici putovali hned čtyři hráči Severočechů a domácí toho náležitě využili.

Navíc jim nahrálo, že trojice soupeřů se na trestné lavici potkala současně a Slavia díky tomu mohla hrát téměř tři minuty v pěti proti třem. Nabízený čas ale Pražané zužitkovali rychleji. V 8. minutě otevřel skóre svou první brankou v dresu Slavie obránce Koma, poté překonal bezmocného Schwarze útočník Krenželok.

Bulík si připsal druhý gól v barvách Liberce

Liberec se výrazněji ofenzivně připomněl až ve druhé části. Nejprve sice nevyužil úvodní přesilovku, ale krátce po jejím skončení prověřil připravenost brankáře Furcha Vantuch.

Při druhé početní výhodě již Tygři snížili. Nedvědovu střelu Furch jen vyrazil a pro dorážejícího Bulíka nebylo problémem trefit odkrytou branku domácích. Poté ale tečoval Kubošovu střelu od modré Hertl a Slavia získala dvougólové vedení zpět. Další přesilovka pomohla hostům opět snížit. Samostatnou akci ideálně zakončil Pospíšil, který do Liberce přišel ze Slavie, a zaznamenal tak pátý gól ve třetím zápase.

Kouč Liberce Hynek ve snaze o vyrovnání stáhl hru na tři útoky a jeho svěřenci se tlačili před Furcha. Šanci Čakajíka ve 44. minutě ale zastavil faul Jelínka. Slavia čekala na brejky a ve 49. minutě se dostali Sklenář s Hertlem do přečíslení dva na jednoho, které reprezentační útočník zakončil svou druhou trefou v utkání.

Hosté nerezignovali, i nadále se snažili a v 58. minutě se jim podařilo snížit na 3:4, když se prosadil před Furchem pohotový Čakajík. Vyrovnat se ale již Liberci nepovedlo ani při závěrečné power play.

Dohrávka 21. kola hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Koma (Kadlec, V. Růžička ml.), 9. Krenželok (Kadlec, Alinč), 29. Hertl (Kuboš, V. Růžička ml.), 49. Hertl (Sklenář, V. Růžička ml.) - 25. Bulík (P. Nedvěd), 38. T. Pospíšil (Štich), 58. Čakajík (Dušek). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 3169.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Dresler, Koma, Kempný, Beňovič - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Krenželok, Alinč, Žejdl - Stránský, Klhůfek, Poletín - Vrdlovec. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Štich, Jánošík, Ulrych, Výtisk, D. Kajínek - Bulíř, Nedvěd, Dušek - T. Pospíšil, Bulík, Víšek - J. Vlach, Filippi, Kica - Vantuch, T. Urban, Galamboš. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.