Plzeň - Vítkovice 3:0Plzeň ukončila výhrou nad Vítkovicemi sérii sedmi porážek

10. Havíř 1 : 0
37. Johnson 2 : 0
45. Kovář 3 : 0

Hokejisté Plzně porazili ve 45. kole Tipsport extraligy doma Vítkovice 3:0 a ukončili tak sérii sedmi porážek. Vedoucí tým soutěže po celé utkání svého soupeře přehrával a díky jedné trefě v každé třetině si připsal pátou výhru nad Ostravany za sebou. Brankář Marek Mazanec udržel poprvé v sezóně čisté konto.

Domácí v sestavě postrádali nejlepšího střelce Gulaše, který zamířil do Magnitogorsku, přesto vstoupili do utkání aktivně. Střela nekrytého Kováře z pravého kruhu ale mířila těsně nad Málkovu branku. Hosté se soustředili na pečlivou obranu středního pásma a Indiáni se dlouho těžko prosazovali do šancí.

Radost jim přinesla až 10. minuta, kdy napřáhl od modré čáry Havíř a jeho střela díky clonícím hráčům na brankovišti skončila v síti. Navýšit plzeňské vedení mohl během přesilové hry Straka, Málkem vyraženou ránu Vlasáka ale do odkryté branky nedorazil.

V 15. minutě se připomněla staronová posila domácích Vampola. Po jeho přesně načasované přihrávce na modré čáře se Vlasák proháčkoval až před branku, nedokázal však přehodit Málkův beton. Vítkovičtí poprvé pořádně prověřili gólmana Mazance až po pauze při přesilovce, po příhře Romana zpoza branky ale Huna zblízka neuspěl.

Johnson navýšil náskok

Více ze hry měli stále domácí, Málek ovšem dokázal se štěstím ve 27. minutě zlikvidovat průnik Kováře a zastavil i dorážku Pletky. Poté hosté přečkali dvě početní výhody Plzně a ve 32. minutě mohl vyrovnat rozjetý Bartánus, s jeho bekhendovým zakončením ze strany si Mazanec poradil. Na Málka mířilo o poznání více střeleckých pokusů, ale hostující gólman odolával. Se štěstím vkleče chytil i dorážku Pletky do odkryté branky. Podruhé ho překonal po objetí branky až důrazný Johnson, jehož trefu na 2:0 musel posvětit videorozhodčí.

Kovář pojistil tříbodový zisk

Lépe se pohybující Západočeši dobře vstoupili také do závěrečné třetiny. Zakončení St. Pierra z bezprostřední blízkosti ještě Málek kryl, ve 45. minutě při přesilové hře domácích už ale na bekhendový pokus nekrytého Kováře nedosáhl. Tříbrankové manko donutilo Vítkovice ke snaze o zkorigování výsledku, Indiáni však dokázali v poklidu ubránit dvě oslabení v rychlém sledu za sebou. Naopak z mezikruží pálil Straka těsně vedle a na druhé straně si v poslední minutě uchránil čisté konto při střela Káni po přečíslení Mazanec.

Hokejová Tipsport extraliga, 45. kolo
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Havíř (Martin Straka), 37. Johnson (Kašpařík), 45. Jan Kovář (Vampola, Vlasák). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Bryška, M. Čech. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5547.
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Kašpařík, Johnson - Petruška, Lev, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Vítkovice: Málek - Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Barinka, Kudělka, Štencel, Lučka - Klimek, Strapáč, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, Burger, J. Káňa - Bartánus, R. Hruška, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.