Sparta - Plzeň 2:4Plzeň vyhrála na Spartě a ukončila sérii výher Pražanů

46. Pletka 1 : 2
51. Vlasák 1 : 3
59. Přibyl 2 : 3
60. Kratěna 2 : 4

Hokejisté Plzně vyhráli ve 46. kole Tipsport extraligy na ledě Sparty 4:2 a ukončili tak sérii jedenácti výher Pražanů. Vedoucí tým soutěže rozhodl o zisku tří bodů ve třetí třetině, ve které vstřelil tři branky.

Sparta v posledním souboji před reprezentační přestávkou postrádala hned trojici nemocných útočníků Broše, Jánského a Svobodu, ve čtvrté formaci tak nastoupil i obránce Kočí. Beků mají totiž Pražané dostatek, poprvé použili i posilu ze Lva Hunkese.

Souboj týmů z čela tabulky byl od začátku hodně opatrný, do první vážnější šance se dostal až v páté minutě Bahenský, hostující gólman Mazanec ale jeho pokus bez problémů zlikvidoval. Hosté se mírně připomněli v 8. minutě, ale brankář Melicherčík také udržel čisté konto. K první brance ani jednomu z týmů nepomohly ani úvodní přesilové hry.

Skóre se změnilo až po 38 sekundách druhé třetiny, kdy rychlý protiútok zakončil střelou do protipohybu Melicherčíka obránce Slovák. Sparta ale dokázala rychle srovnat krok. Dokonce v oslabení se prosadila dvojice Pacovský, Hovorka, přičemž slovenský útočník puk za brankovou čáru sklepl efektně ze vzduchu.

Pletka s Vlasákem nasměrovali Indiány k výhře

Dvě vstřelené branky ale ofenzivě příliš nepomohly. Sparta i Plzeň i nadále myslely zejména na pozornou obranu, ani jednomu z týmů se navíc nedařila ani hra v početní výhodě. Potřetí se skóre měnilo až ve 46. minutě, kdy se pohotovou dorážkou prosadil Pletka a zajistil hostům opět vedení.

Kouč Pražanů Jandač následně ve snaze o vytvoření tlaku stáhl ze hry čtvrtý útok, který navíc druhý gól i inkasoval. Místo branky na 2:2 se ale prosadili Indiáni. Vampolovu střelu chytře před Melicherčíkem tečoval Vlasák. Domácí poté sice nevyužili přesilovku čtyři na tři, ale při power play se jim přece jen podařilo snížit. V pokračující hře bez brankáře ale následně inkasovali počtvrté, Sparta tak poprvé v letošním roce prohrála.

Hokejová Tipsport extraliga, 46. kolo
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. Hovorka (Pacovský), 59. Přibyl (S. Treille) - 21. Slovák (Vampola, Martin Straka), 46. Pletka (Kratěna, Jan Kovář), 51. Vlasák (Vampola, Martin Straka), 60. Kratěna (Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8208.
Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Hunkes, Philipp, Krstev, Jan Hanzlík - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Bahenský, Pacovský - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - D. Kočí, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Kašpařík, Johnson - Petruška, Lev, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.