Litvínov - Pardubice 3:2 SNLitvínov předčil v samostatných nájezdech Pardubice

22. Rolinek 1 : 1
49. Lukeš 2 : 1
58. Somík 2 : 2
65. Hübl (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté Litvínova porazili ve 47. kole Tipsport extraligy Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté, kteří jsou v pozici obhájce titulu mimo příčky zajišťující postup do vyřazovacích bojů, zachraňovali alespoň bod v 58. minutě díky Radovanu Somíkovi. Nájezdy ale rozhodl litvínovský forvard Viktor Hübl.

Již po pár vteřinách se prezentoval ostrou střelou z pravého křídla Lukeš, ale gólman Růžička dobře zakročil. Ve druhé minutě sestřelil Mocek u hrazení Majdana, ten se těžce zvedal z ledu, ale nakonec se oklepal a pokračoval v utkání. V osmé minutě využili domácí přesilovou hru, když od modré vypálil Ručinský a Růžičkovi propadl puk mezi betony. Na druhé straně vyzkoušel Francouze Semorád a z dorážky Cetkovský, ale bez úspěchu.

V polovině úvodního dějství naremploval Lukeš na mantinel Radila a strhla se šarvátka mezi Kubátem a Vašíčkem. Tu vyhrál pardubický bijec. Ve 13. minutě si Rolinek krásně najel na Benákovu přihrávku, ale střelou z úhlu nedal. Poté ujel v oslabení Černý, Růžička jeho pokus chytil.

Úvod druhé části vyšel lépe Východočechům. Rolinek si vyjel zpoza branky, napoprvé ještě neuspěl, ale z dorážky se mu podařilo dostat puk do litvínovské branky a zčistajasna tak přišlo vyrovnání. Severočeši mohli jít znovu do vedení ve 24. minutě, když měli možnost hrát 92 vteřin dvojnásobnou početní výhodu, jenže si v ní nevytvořili žádnou vážnější příležitost. V polovině utkání se před Francouzem ocitl nikým nehlídaný Nosek, ale bekhendový blafák mu domácí brankář skvěle zneškodnil.

Hübl zařídil Vervě bonusový bod

Ve 48. minutě se Rapáč ocitl sám před Růžičkou, ale dobrou příležitost nevyužil a stejně dopadl proti Francouzovi i Bartek. Chvilku poté se na útočné modré srazil Vašíček s rozhodčím, čehož využil Lukeš, sprintoval na branku, položil si obránce, poté skvěle oklamal i brankáře a bekhendem poslal Litvínov opět do vedení.

Pardubičtí se ale nevzdali - v 58. minutě se na hranici brankoviště prosadil důrazem Somík a vyrovnal na 2:2. Poslední půlminutka byla infarktová. Nejprve sebral Bartek Kubátovi puk, ale tváří v tvář Francouzovi nedal, na druhé straně v poslední vteřině trefil Ručinský spojnici branky a tak utkání dospělo do prodloužení a nakonec i do nájezdů.

V těch byli úspěšnější Severočeši zásluhou Hübla a prodloužili tak svou sérii vyhraných nájezdů na sedm. Verva nájezdy v sezoně dosud neprohrála.

47. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Kubát, Hübl), 49. Lukeš, rozhodující nájezd Hübl - 22. Rolinek, 58. Somík (Cetkovský). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Pouzar, Jelínek. Vyloučení: 11:10, navíc Rapáč - T. Zohorna oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3816.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Trávníček. Trenéři: Jeřábek a Rosol.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, T. Zohorna, Rolinek - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.