Brno - Pardubice 2:3Hokejisté Pardubic se výhrou v Brně přiblížili předkolu play-off

2. Lušňák 1 : 0
10. Bartek 1 : 1
19. Holec 2 : 1
36. Kočí 2 : 2
45. Bartek 2 : 3

Hokejisté Pardubic zvítězili v 50. kole Tipsport extraligy v Brně nad Kometou 3:2. Obhájce titulu ukončil sérii šesti porážek v arénách soupeřů a výrazně posílil naději na postup do předkola play-off, když poskočil do první desítky zásluhou lepšího skóre oproti Vítkovicím, s nimiž však mají Východočeši horší vzájemné zápasy.

Devátá Kometa má dvě kola před koncem základní části náskok pouze jeden bod na Vítkovice a právě Pardubice. Dva góly vítězů zaznamenal útočník Martin Bartek.

Brňané s uzdravenými útočníky Petrovickým a Tomášem Svobodou vsadili na agresivní hru s důrazem v osobních soubojích. Jejich soupeř spoléhal na obdobnou taktiku doplněnou snahou bránit důsledně už střední pásmo. Hokej sice nepostrádal drama, ucelenější kombinační akce ale nabízely oba celky poskrovnu. Tlak vynesl Brňanům rychlý náskok - už ve druhé minutě stačil brankář Salfický pouze vyrazit Holcovu střelu před sebe a Lušňák pohotově vrátil kotouč do sítě.

Po inkasovaném gólu vyšli hosté na chvíli z tempa a po vyloučeních Píši a Tomáše Zohorny nabídli protivníkovi 53 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, jenže Kometa marně hledala způsob, jak se alespoň na chvíli usadit v útočném pásmu. Salfického Jihomoravané neohrozili a početní výhodu promarnili. Naopak Pardubice hned v první přesilové hře skórovali, když po přihrávce Cetkovského vyrovnal v 10. minutě Bartek. Střelecky produktivní čtvrtý útok domácích se prosadil v závěru první třetiny podruhé, po akci Buriana a Lušňáka překonal Salfického střelou pod horní tyčku Holec.

Bitva jako v loňském finále

Neúprosnou bitvu, která připomínala loňské finálové souboje obou soupeřů, nabídla druhá třetina. Pardubice s výjimkou hry v oslabení převzaly taktovku. Hodně kotoučů hosté získávali napadáním protivníka hned v jeho obranném pásmu. Kometa se při zakládání útoků trápila, dostávala se pod vytrvalý tlak a vyslala v této části na branku soupeře jen čtyři střely. Podruhé se podařilo Pardubicím vyrovnat ve 36. minutě. Při signalizovaném faulu obránce Bičánka ztratili Brňané koncentraci, přestali hrát a zcela volný obránce Kočí snadno skóroval.

V závěrečném dějství vytěžili hosté z náporu třetí branku, když Rolinek získal po chybě protivníka kotouč a z jeho přihrávky vstřelil Bartek rozhodující gól. Kometa dohrávala bez Jakuba Svobody, který nastoupil k zápasu s virózou, Pardubice postrádaly zraněného Endála. Po inkasované brance přidala Kometa na důrazu, získala tlak, na bodový zisk však ani po téměř dvouminutové power play nedosáhla.

50. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Lušňák (Holec), 19. Holec (Lušňák, Burian) - 10. Bartek (Cetkovský, V. Kočí), 36. V. Kočí (Semorád, T. Nosek), 45. Bartek (Rolinek). Rozhodčí: Minář, Šindler - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Malec, Kováčik, M. Hruška, Valach - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Koreis, Jakub Svoboda - Němec, Petrovický, Dlouhý - Holec, Lušňák, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Ďaloga, Gawryletz, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, Rolinek, Starý - T. Zohorna, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.