Pardubice - Sparta 5:1Pardubice díky hattricku Barteka poprvé v sezóně porazily Spartu

11. Bartek 1 : 0
14. Bartek 2 : 0
34. Kočí 3 : 0
35. Rolinek 4 : 0
40. Hovorka 4 : 1
43. Bartek 5 : 1

Hokejisté Pardubic porazili v 51. kole extraligy Spartu 5:1 a v tabulce jim i patří desáté místo. Mají ale stejný počet bodů jako devátá Kometa a jedenácté Vítkovice. Na první výhře úřadujícího mistra nad Spartou v sezoně se hattrickem podílel útočník Martin Bartek.

Oba týmy hrály od začátku s maximálním nasazením, ale naprosto korektně, což dokazuje i počet vyloučených. Úvodní třetina patřila jasně domácím, kteří v touze získat důležité tři body předváděli hru, na kterou diváci nebyli v této sezoně zvyklí.

Do první šance se sice ve druhé minutě dostal hostující Hovorka, nicméně střelcem duelu byl Bartek. Slovenský reprezentant navázal na předchozí utkání v Brně a dvakrát pokořil brankáře Pince. Nejprve se mu v 11. minutě podařilo sólo od vlastní modré čáry a pohotově prostřelil sparťanského gólmana. Ve 14. minutě z pravé strany nahazoval před Pince a k překvapení všech kotouč zapadl do branky.

A pro Spartu mohlo být ještě hůř, ale v 17. minutě Brendl, který se po dlouhé nemoci vrátil do sestavy domácích, netrefil zcela odkrytou branku.

Druhou třetinu lépe začali hosté a jejich důrazná hra platila na domácí, kteří se nemohli pět minut dostat do kloudné akce. V první přesilovce utkání pak Východočeši propásli dvě pěkné šance. Další vyloučení ale Spartu přišla draho. Ve 33. minutě putovali krátce po sobě na trestnou lavici Gřegořek s Hanzlíkem a domácí dokázali, že už dvojnásobnou přesilovku už umí. Ve 34. minutě se trefil Kočí a osm vteřin před návratem Hanzlíka zvýšil Rolinek na čtyřbrankový náskok.

Půlminuty před koncem druhé třetiny se dočkala i Sparta. Vyloučení Kočího potrestal Hovorka.

Ve 41. minutě byl Hlinkou faulován Buchtele, který ale nařízené trestné střílení neproměnil. Chuť po gólech potvrdil Bartek ve 43. minutě, kdy překonal Pince popáté a sám završil hattrick. Obhájce titulu s vidinou postupu do první desítky měl utkání zcela pod kontrolou, neustále se tlačil do útočného pásma a Spartu k vážnější akci nepouštěl. Pardubice si tak připsaly první výhru nad Pražany od prosince 2011.

51. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 11. Bartek, 14. Bartek (Benák), 34. V. Kočí (Bartek, Cetkovský), 35. Rolinek (Gawryletz, Starý), 43. Bartek (V. Kočí) - 40. Hovorka (J. Hlinka, Pacovský). Rozhodčí: Pešina, Šír - D. Jelínek, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 10.065.
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Starý - T. Zohorna, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, Pospíšil a Landsman.
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Hunkes, Krstev - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - Hovorka, Broš, Tenkrát - Simon, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.