Litvínov - Kladno 2:1 SNLitvínov opět uspěl v nájezdech a má jisté čtvrtfinále

46. Rapač 1 : 0
55. Valský 1 : 1
65. Lukeš (rozhodující nájezd) 2 : 1

Litvínov

Hokejisté Litvínova porazili v 51. kole extrakigy Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a definitivně si zajistili postup do čtvrtfinále play off. O osmé výhře Severočechů v nájezdech za sebou rozhodl František Lukeš.

Před začátkem utkání dostal domácí kanonýr Viktor Hübl křišťálový puk za dosažení mety 250 branek a vstup do Klubu hokejových střelců deníku Sport. V zápase se ale neprosadil.

Už ve třetí minutě ale vybídl ke skórování Kubáta, který ale ani na třikrát nedokázal Cháberu překonat. Hosté se osmělili až ve 13. minutě, ale střela Kuchejdy skončila na tyčce. Do další kladenské šanci se prosadil Dalecký, který se dostal až před Francouze, bekhendovým blafákem ale zblízka neuspěl. V závěru první periody ujel v oslabení Ručinský, ale ránu od modré Chábera kryl.

Ve 22. minutě vypálil Jareš, Trávníček tečoval puk před brankou, ten ovšem skončil těsně vedle branky. Středočeši se připomněli ve 26. minutě, kdy mohl skórovat Hořava, ale ani na dvakrát nedokázal dostat kotouč za Francouze. Poté se rybičkou vrhnul po puku Jass, ovšem jeho střela skončila mimo branku.

V polovině utkání předvedli Severočeši ukázkovou kombinaci po ose Posmyk, Jareš, Hanzl a Trávníček se náhle řítil na Cháberu, ale kladenskou oporu se mu překonat nepodařilo. V další šanci byl Gerhát, ale orazítkoval pouze horní tyčku. V závěru druhé části po Jarešově střele kotouč zůstal před brankovou čárou, ale nikdo z domácích ho nedokázal dotlačit do branky.

Litvínov se dočkal vedení ve 46. minutě, kdy se po přihrávce Černého trefil ranou z mezikruží Rapáč a otevřel skóre. O tři minuty se blýskl opět Rapáč, ale tentokrát střelou z pravého křídla branku minul.

Hosté poté vrhli všechny síly do útoku a dočkali se i vyrovnání. V 55. minutě se prosmýkl podél pravého mantinelu Valský a střelou po ledě srovnal skóre. Závěr utkání byl infarktový. Nejprve mohl točit vývoj utkání Eberle, ale ani dvě dorážky mu k brance nestačili. Na druhé straně Baláž v posledních vteřinách trefil pouze Cháberův levý beton.

V prodloužení mohl rozhodnout Kubát, ale neuspěl a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy, které Litvínov v sezoně ani jednou neprohrál. A uspěl i dnes, když Francouz ani jednou neinkasoval. Cháberu naopak překonali Lukeš a Ručinský.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Rapáč (R. Pšurný, J. Černý), Lukeš - 55. Valský (P. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5115.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Kladno: Chábera - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.