Sparta - Brno 6:0Kometa zůstává po potupném debaklu bez předkola, Spartu čeká ve čtvrtfinále Třinec

6. Přibyl 1 : 0
9. Sičák 2 : 0
41. Pacovský 3 : 0
46. Ton 4 : 0
58. Bahenský 5 : 0
60. Jánský 6 : 0

Vyřazovací část hokejové extraligy bude bez úřadujících vicemistrů z Brna. Rozhodla o tom jednoznačná porážka Komety na ledě Sparty 0:6. Zatímco Venerovu družinu čeká jen boj ve skupině o udržení, Pražané se můžou chystat na čtvrtfinále s Třincem.

Kometa měla ze třech týmů bojujících o předkolo nejhorší výchozí pozici, když musela spoléhat na klopýtnutí Pardubic nebo Vítkovic. Hlavním předpokladem však bylo, že na Spartě sama bezpodmínečně potřebuje něco uhrát. Což se začalo bortit už v páté minutě...

To si totiž Přibyl vyjel zpoza brněnské klece a poslal Spartu do vedení. V osmé minutě pak navíc postupně předvedli dva naprosto zbytečné fauly v útočném pásmu Tomáš Svoboda s Čermákem a Kometa šla do tří. Domácí nabídnutou výhodou nepohrdli a Sičák dělovkou zvýšil na 2:0.

Kometa byla zralá na ručník, před sparťanskou branku se prakticky nedostávala a takřka pětisetčlenný kotel hostujících fanoušků stále častěji skandoval „Bojujte za Brno". Ve 25. minutě byl navíc blízko třetímu gólu Pilař, trefil ale tyčku.

V polovině utkání hráli Moravané přesilovku čtyři na tři, jejich zmar ale málem podtrhl Rachůnek, který se prodral až před Trvaje, zakončit přesně už ale nestihl. První nadějná příležitost Komety přišla až ve 34. minutě, Petrovického jemná teč ke štěstí Sparty skončila na masce gólmana Pince.

Jestliže hosté před třetí třetinou spřádali plány na obrat, hned v její první minutě vzaly za své. To totiž střelou z levého kruhu skóroval Pacovský. A za necelých pět minut navíc uspěl dorážející Petr Ton, který zaznamenal svou jubilejní 250. trefu ve sparťanském dresu. Debakl Komety pak dokonali Bahenský a v poslední minutě Jánský, jenž uzavřel na konečných 6:0.

Úřadujícího vicemistra tak letos čeká jen skupina o udržení, Sparta se naopak může připravovat na čtvrtfinále s Třincem, série odstartuje na ledě Ocelářů.

52. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Přibyl (I. Rachůnek, Philipp), 9. Sičák (J. Hlinka), 41. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka), 46. P. Ton (Pilař, Krstev), 58. Bahenský (Forman, D. Kočí), 60. Jánský Milam). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Charvát, Hejl. Vyloučení: 5:8, navíc Švrček, T. Svoboda a M. Hruška (všichni Brno) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 6666.
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - Hovorka, Broš, S. Treille - Jánský, Přibyl, I. Rachůnek - D. Kočí, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Švrček, Valach, Malec, M. Hruška - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - Lušňák, Petrovický, Dlouhý - Němec, Erat, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček