Liberec - Vítkovice 2:4Vítkovice uspěly v Liberci a v předkole vyzvou České Budějovice

3. Klimek 0 : 1
43. Hruška 0 : 2
55. Bartánus 0 : 3
55. Pospíšil 1 : 3
58. Bartánus 1 : 4
60. Bulík 2 : 4

Hokejisté Vítkovic zvítězili v 52. kole extraligy na ledě Liberce 4:2 a zajistili si deváté místo. V předkole play off tak Ostravané narazí na České Budějovice. Dvě trefy vítězů zaznamenal slovenský útočník Marek Bartánus. Domácí vyšli po sérii pěti domácích výher tentokrát na prázdno a na předposledním místě ztrácejí na dvanácté Karlovy Vary už čtyři body.

Nástup Liberce do utkání byl bleskový, hned po několika vteřinách vyzkoušel Málka Nedvěd. Udeřili ale hosté, když ve třetí minutě Klimek dorazil do branky puk po střele Káni. Velkou šanci na vyrovnání měl v osmé minutě Kica, který se po přihrávce Bulíka ocitl sám před Málkem, ale vítkovický brankář jeho rychlou střelu vyrazil.

V polovině první třetiny pálil hned po vhazování Bulík, ale Málek byl opět na místě. Tlak Liberce pokračoval, velmi dobré střídání předvedl Galamboš, který dvakrát ohrozil Málka. Na konci prvního dějství vyhodil puk mimo hřiště Nedvěd a hosté hráli druhou přesilovku, Schwarze ale prakticky neohrozili.

Také v úvodu druhé třetiny byli domácím aktivnější. Málka prověřil tvrdou Bulíř. Na druhé straně předvedl rychlou lapačku i Schwarz po střele Bartánuse. Poté se dostal do dobré pozice Kica, ale Málek byl na místě. Po něm to zkoušeli Víšek s Galambošem, Málek si s jejich pokusy poradil.

Liberec šel v těchto chvílích za vyrovnáním, ale v cestě stál jistě chytající Málek. Ve velká příležitosti selhal Kudrna, který netrefil poloodkrytou branku. V závěru druhé třetiny pálil od modré tvrdě Výtisk, ale Málka neprostřelil.

Úvod třetí třetiny patřil Vítkovicím. Hunovo nahození vyrazil Schwarz pouze na hůl Hrušky a ten poslal hosty do dvoubrankového vedení. Domácí mohli snížit v následné přesilové hře, kdy se v dobré pozici ocitl Duda, branku ale minul.

Liberec se tlačil do útoku, hosté ale pozorně bránili a Bílé Tygry do větších šancí nepouštěli. Gólu se domácí dočkali pět minut před koncem, kdy snížil na 1:2 Pospíšil. Radovali se ale pouze 11 vteřin. Burger hned po vhazování vysunul dopředu Bartánuse, který střelou k tyči vrátil hostům dvougólový náskok. Po další chybě liberecké obrany si Bartánus připsal svůj druhý gól a definitivně tak rozhodl o osudu utkání. Na vítkovické výhře nic nezměnil ani přesilovkový gól libereckého Bulíka.

52. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 55. Pospíšil (Víšek), 60. Bulík (Duda, P. Nedvěd) - 3. Klimek (J. Káňa, Malík), 43. R. Hruška (Huna, Kudělka), 55. Bartánus (Burger), 58. Bartánus (J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk, Derner - Duda, P. Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Vantuch, Galamboš, Jonák - Dušek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Vítkovice: Málek - Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, R. Stehlík, Kudělka, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.