Slavia - Liberec 3:1Štajner pokořil magickou stovku, ale Liberec vyšel v Edenu naprázdno

39. Dobrotka 1 : 0
49. Štajner 1 : 1
55. Škutka 2 : 1
63. Kisel 3 : 1

Jiří Štajner se stal 61. členem Klubu ligových kanonýrů. Fotbalista Liberce dal svůj stý gól v nejvyšší soutěži v utkání proti Slavii, ale moc důvodů k radosti neměl, protože hosté v Edenu prohráli 1:3.

Milan Bortel ze Slavie Praha (vlevo) a liberecký Josef Šural.

Liberec byl přitom v první půli lepším týmem a měl několik gólovek. Nejdřív selhal sám před Čontofalským Rabušic, když hlavičkoval vedle, chvíli po něm neuspěl ani Šural. Pak při Slavii stáli všichni svatí, protože po rohu napálil Frýdek odražený míč z hranice šestnáctky do tyče.

Domácí do té doby neměli skoro nic, přesto jim stačila jedna standardka, aby šli do vedení. Po rohu se prosadil hlavou stoper Dobrotka. Liberec mohl ještě do konce půle srovnat, jenže Rabušic hlavičkoval jen do břevna.

Krátce po pauze, přesně ve 49. minutě, měl velký důvod k radosti Štajner. Po dvou kolech bez gólu se dočkal vysněné stovky, když zúročil přesný centr Fleišmana. Měl trochu problém se zpracováním, ale zblízka Čontofalského přece jen překonal. Žádné speciální oslavy na stý gól si však nenachystal.

Slavia využila protiútoky

Liberec pak zahrozil ještě nebezpečnou tečovanou střelou Kušníra, jenže to bylo vše. Prakticky hned z protiútoku předvedla rychlou akci Slavia, Kisel našel volného Škutku a druhý nejlepší kanonýr podzimní části slovenské ligy dal svůj první gól za Slavii.

Kapitán Kisel se po chvíli zapsal i mezi střelce, když chladnokrevně zakončil sólový nájezd. Slovenský záložník měl dvojnásobný důvod k radosti, protože se mu v pátek narodil syn Kai a tak hned po gólu stáhl přes hlavu dres a všem se pochlubil se jménem syna na tričku. Žlutou kartu za to tentokrát dostal strašně rád...

V 69. minutě Kisel za ovací celého stadiónu střídal a místo něj šel na hřiště Rudolf Skácel, který si tak odbyl obnovenou premiéru ve slávistickém dresu. Od Kisela při střídání dostal i kapitánskou pásku a moc nechybělo, aby se zapsal mezi střelce. Jeho střelu z otočky však vyrazil Kovář. To už hrál Liberec bez vyloučeného defenzivního záložníka Sackeyho, který musel z placu po druhé žluté kartě. Zápas už dohrával více méně z povinnosti, Slavia si výhru pohlídala a hosté byli neškodní.

20. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Slovan Liberec 3:1 (1:0)
Branky: 39. Dobrotka, 55. Škutka, 63. Kisel - 49. Štajner. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hrabovský. ŽK: Mičola, Bortel, Čonka, Kisel, Petrák - Rabušic, Sackey, Rybalka, Kušnír. ČK: 66. Sackey. Diváci: 5999.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Mičola, Zmrhal, Petrák, Juhar (89. Gecov) - Kisel (69. Skácel) - Škutka (81. Škoda). Trenér: Rada.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Frýdek (46. Delarge) - Štajner (85. Coufal) - Rabušic (70. Pavelka). Trenér: Šilhavý.