Hradec - Sparta 1:2Sparta díky gólům Krejčího otočila duel v Hradci a je opět druhá

3. Štěpán 1 : 0
45. Krejčí 1 : 1
81. Krejčí 1 : 2

Hradec Králové

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v utkání 20. ligového kola v Hradci Králové 2:1 a odčinili předešlou domácí remízu s Jabloncem. Letenští přitom na východě Čech prohrávali od třetí minuty po trefě Vojtěcha Štěpána, v nastavení první půle ale srovnal Ladislav Krejčí a stejný hráč deset minut před koncem rozhodl. Sparťané se tak opět vrátili na druhé místo tabulky, naopak Votroci klesli na předposlední příčku.

Milan Fukal z Hradce Králové (vlevo) se snaží zastavit sparťanského útočníka Davida Lafatu.

Hradec nad Spartou vyhrál oba domácí zápasy po návratu do ligy a k dobrému výsledku měl dlouho nakročeno i tentokrát. V předešlých třech jarních kolech neskóroval, v neděli ovšem střelecké trápení rychle zlomil. Po necelých třech minutách umístil prudký centr z pravé strany do sítě útočník Štěpán.

Sparta prvních dvacet minut nevypadala jako tým, který bojuje o titul. Domácí povzbuzeni vedoucí trefou byli poměrně odvážní a přímočaří, žádný z dalších brejků už ale nevyužili. Hosté navíc postupně získávali převahu. Vyrovnat mohl nejlepší ligový střelec Lafata, po standardní situaci mu po dorážce zkazila radost z šestnáctého gólu v sezóně tyč.

Od této chvíle Sparta vládla a Hradec se převážně jen bránil. Když už se zdálo, že vydrží s nulou do konce poločasu, hrubě zachyboval Holeš. Pravý obránce za sebe v druhé minutě nastavení první půle propustil lehký centr a hostující Krejčí po kličce umístil míč do pravého horního rohu. Trefil se poprvé v této ligové sezóně.

Hradec po změně stran v úvodu druhého dějství několikrát zahrozil, gól ale z toho nevytěžil. Neprosadil se Harba, jehož pokus z dobré pozice sedm minut po přestávce chytil gólman Vaclík.

Sparta se v dalším průběhu utkání snažila o vítězný gól a domácí bránili cenný bod. Hostující kouč Lavička postupně vyslal na hřiště další útočníky Kweukeho s Bednářem a tlak nakonec přinesl Pražanům tři body. Deset minut před koncem se podruhé v zápase prosadil Krejčí, když střelou ze strany na bližší tyč zaskočil brankáře Lindra.

20. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (1:1)
Branky: 3. Štěpán - 45.+2 a 81. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Lindr, Jánošík (oba Hradec). Diváci: 6947.
Hradec: Lindr - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba, Šisler (27. Schwarz), Strnad, Halilovič - Hadaščok (75. Kulič), Štěpán (81. Zelený). Trenér: Plíšek.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš (79. Kweuke) - Přikryl (63. Bednář), Vácha, Matějovský, Krejčí - Kadlec (85. Hušbauer), Lafata. Trenér: Lavička.