Chomutov - Karlovy Vary 1:3Karlovy Vary se výhrou v Chomutově vyhnuly baráži

37. Prošek 0 : 2
40. Nosek 0 : 3
42. Sikora 1 : 3

Chomutov

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v závěrečném zápase skupiny o udržení v extralize na ledě Chomutova a udrželi se tak v tuzemské nejvyšší soutěži. Energie se posunula na 12. místo tabulky před Liberec, který prohrál v Brně, nemusí tak hrát baráž. V té se společně s Chomutovem představí Bílí Tygři. Oba celky se utkají o dvě místa v extralize s nejlepšími kluby první ligy, jimiž byly Mladá Boleslav a Olomouc.

Západočechům se ideálně vydařil vstup do utkání, již ve druhé minutě překonal Hanuljaka kapitán hostů Zaťovič. Karlovy Vary byly i nadále aktivnější a brankář domácích měl výrazně více práce než jeho protějšek Mensator. Piráti se v útoku připomněli až při první přesilové hře, nebezpečná teč Divíška se ale neujala, Mrázka vychytal Mensator a osamocený Hřebejk střílel nepřesně.

Domácím patřila i první polovina druhé třetiny, kdy byl nejblíže vyrovnání Rutta. Energetici se vrátili zpět do hry zásluhou přesilovky po vyloučení Hřebejka, ve které dostali soupeře pod trvalý tlak. I když se jim nepodařilo přidat druhou branku, i po srovnání počtu hráčů na ledě byli lepší.

Vary na konci druhé třetiny dvakrát využily přesilovku

V 35. minutě se před Hanuljakem objevil osamocený Gründling, ale přestřelil. Gólem neskončila ani střela Hřebejka v oslabení. V pokračující výhodě hostů se už ovšem prosadil Prošek a ještě ve druhé části přidal dokonce v přesilovce pět na tři třetí branku hostů Nosek. Ve 40. minutě tak Karlovy Vary vedly 3:0.

Hned na začátku třetí části se ale Pirátům podařilo duel zdramatizovat. Šanci Divíška ještě Mensator zlikvidoval, jenže pak za jeho zády nečekaně skončila střela Sikory ze středního pásma. Puk se od mantinelu odrazil do nohy karlovarského gólmana a skončil za brankovou čárou. Domácí ožili a následně nebezpečně pálil i Hruška, ovšem pouze do boční sítě. Hosté ještě nedotáhli přečíslení dvou na jednoho, ale mrzet je to nakonec nemuselo.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 6. kolo:
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Sikora - 2. Zaťovič (Prošek, J. Drtina), 37. Prošek (Pech, Kumstát), 40. D. Nosek (Pech, Kumstát). Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 2591.
Chomutov: Hanuljak - Rutta, J. Mrázek, Palin, Bartejs, J. Stehlík, Trefný, Havel, Račuk - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Parýzek, Prošek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Bicek, Roman Vlach, Doležal - Pohl, Skuhravý, Skladaný - Košťál, T. Rohan, Koblasa - Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.