Boston - New Jersey 1:0Premiéra jako hrom! Jágr rozhodl o výhře Bostonu nad New Jersey a byl vyhlášen hvězdou zápasu

jsv, jisSport.cz

Fantastický debut v dresu Bostonu zažil v zámořské NHL Jaromír Jágr. Český hokejový útočník zařídil svému týmu výhru nad New Jersey, když ve 22. minutě vstřelil jediný gól zápasu a byl zvolen druhou hvězdou střetnutí. Tou první se stal finský brankář Tuukka Rask, jenž klec Medvědů doslova uzamkl a připsal si třetí nulu v této sezóně.

Jaromír Jágr slaví svůj premiérový gól za Boston proti New Jersey.

Na tento duel se těšil snad celý Boston. Fanoušci v tradičně vyprodané TD Garden napjatě očekávali premiérové vystoupení Jágra v barvách Bruins a legendární křídelník je svým výkonem nadchl.

Kladenský odchovanec se objevil ve druhé formaci po boku Brada Marchanda a talentovaného centra Tylera Seguina. Do utkání zasáhl poprvé po 76 sekundách hry poté, co byla hra přerušena pro zakázané uvolnění. Jakmile vyjel na ledovou plochu, dostalo se mu od zaplněných ochozů bouřlivých ovací a vřelého potlesku vestoje.

A hned v prvním střídání na sebe slavný veterán upozornil, když šikovně stínoval před bránou a snažil se ztečovat Chárovu střelu.

První třetina v režii Devils

Úvodní perioda ale patřila Ďáblům, kteří soupeře výrazně přestříleli (17:6) a vypracovali si řadu nadějných příležitostí. Jenže Rask Medvědy podržel. Šestadvacetiletý brankář, který v době výluky v NHL pomáhal Plzni, se vyznamenal zejména v 11. minutě, kdy zneškodnil nebezpečnou ránu Ponikarovského i následnou dorážku Clarksona, kterou zastavil betonem. Jágr absolvoval v první části šest střídání, dvakrát vystřelil na bránu, žádný z jeho pokusů ale v síti neskončil.

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se dočkal až na začátku prostřední dvacetiminutovky, pomohla mu však notná dávka štěstí. Marchand přihrával před bránu, kde se český křídelník pokoušel přetlačit obránce Salvadora. Puk zasáhl Jágrovu brusli, od níž se odrazil za záda překvapeného Brodeura. Olympijský šampión z Nagana se tak hned ve svém prvním zápase za Boston radoval z gólu, který byl jeho patnáctým v sezóně. Nadšení neskrývali ani domácí příznivci, kteří posléze vyvolávali jméno českého útočníka.

Medvědi si od příchodu české osmašedesátky slibovali vylepšení přesilovek, v utkání proti Devils ovšem měli k dispozici pouze jedinou a v ní se neprosadili. Na ledě se v početní výhodě potkali Jágr s Krejčím, i přes dobré příležitosti ale pojistku náskoku nepřidali. Po gólu volala především Jágrova dorážka, Brodeur ale vytáhl výborný zákrok a udržel mužstvu naději na bodový zisk. Těsně před druhou pauzou ještě připravil Krejčí perfektní zadovkou šanci pro Marchanda, ani on ovšem zkušeného brankáře nepřelstil.

Krejčí trefil tyč

V závěrečné části se mohl podruhé do střelecké listiny zapsat Jágr, kterého po přečíslení vyzval ke skórování Marchand. Rána jedenačtyřicetiletého forvarda ale svůj cíl nenašla. Hosté v závěru mocně toužili po vyrovnání. Jenže Greene po pěkné individuální akci ani nadvakrát nepřekonal Raska a Eliáš zase zamířil těsně vedle. Uklidnění tak mohl do domácích řad vnést Krejčí, po Hortonově přihrávce zpoza brány ovšem zblízka orazítkoval jen tyč.

Ďáblové to v samotném závěru zkusili ještě v šesti, přesto si prodloužení nevynutili a popáté v řadě prohráli. Rask podpořil výhru Bruins 40 úspěšnými zákroky. Jágr strávil na ledě více než 19 minut, na Brodeura vyslal dohromady pět střel.

Voráčkův gól pomohl k výhře Philadephie

Dařilo se také nejproduktivnějšímu českému hráči v NHL - útočník Jakub Voráček přispěl jedním gólem k výhře Philadelphie na ledě Toronta 5:3. Voráček se prosadil v 19. minutě zápasu, kdy po přesném pasu Seana Couturiera pohodlně vyrovnal na průběžných 2:2.

Voráček si v letošní sezóně připsal svůj 16. gól, celkem nasbíral už 38 kanadských bodů. Letci pak rozhodli o svém úspěchu dvěma góly v druhé třetině a připsali si čtvrtou výhru v řadě. V tabulce Východní konference tak ztrácejí už jen dva body na osmé místo zaručující účast v play off, které nyní patří New Yorku Rangers.

Povedenou premiéru po výměně z New Yorku Rangers do Columbusu prožil také slovenský kanonýr Marián Gáborík, který gólem a asistencí zařídil výhru Blue Jackets 3:1 na ledě Nashvillu. Gáborík si rovněž připsal vítěznou branku, když ve 45. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1.

Výsledky NHL:
Boston - New Jersey 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Jágr. Střely na branku: 26:40. Diváci: 17.565.
Toronto - Philadelphia 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 4. Kuljomin, 17. Liles, 47. Van Riemsdyk - 21. B. Schenn, 2. Gagne, 19. Voráček, 36. Rosehill, 60. L. Schenn. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.619.
Washington - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Green, rozhodující nájezd Ovečkin - 56. Okposo. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.506.
Carolina - Tampa Bay 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky: 21. Purcell, 36. Pyatt, 40. Aulie, 43. St. Louis, 48. Pouliot. Střely na branku: 45:30. Diváci: 17.042.
Nashville - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Klein - 29. Wisniewski, 45. Gáborík, 51. Calvert. Střely na branku: 39:38. Diváci: 17.113.
Chicago - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 24. Toews, 26. Saad, 56. Stalberg (Rozsíval) - 17. a 44. Cracknell, 48. Backes, rozhodující nájezd Shattenkirk. Střely na branku: 36:22. Diváci: 22.081.
Phoenix - Detroit 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Stone, 29. Conner, 37. Doan (Hanzal), 60. Hanzal - 2. Filppula, 59. Cleary. Střely na branku: 38:36. Diváci: 16.623.
Montreal - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 11. a 23. Ryder, 26. Gionta, 48. Galchenyuk - 9. Burmistrov. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 24:34. Diváci: 21.273.
Los Angeles - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. a 24. Justin Williams, 4. Carter. Střely na branku: 14:23. Diváci: 18.118.
Vancouver - Edmonton 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Bieksa, 35. H. Sedin, 47. Higgins, 60. Kassian. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.910.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39