Budějovice - Příbram 0:1Příbram v záchranářském souboji vyválčila v Budějovicích tři body. Jihočeši spílali sudímu

55. Pilík (penalta) 0 : 1

České Budějovice

Fotbalisté Příbrami odskočili po páteční předehrávce 22. kola Gambrinus ligy v tabulce posledním Českým Budějovicím už na šest bodů, když vzájemný souboj na jihu Čech rozhodl proměněnou penaltou příbramský Tomáš Pilík. Ale právě kolem ní byla spousta emocí. Dynamo cítilo křivdu a na hřišti to řádně jiskřilo.

Českobudějovický stoper Hrayr Mkoyan (s číslem 25) brání příbramského útočníka Tomáše Wágnera (vlevo) v utkání 22. kola fotbalové Gambrinus ligy.

Kouč Příbrami František Straka povzbuzený čtyřmi body z posledních dvou zápasů nasadil do hry hned tři útočníky. Šlapák operoval na levé straně zálohy, Střihavku doplnil na hrotu Wágner, který nastoupil na jaře poprvé v základní sestavě.

A byl to právě Wágner, který měl v první půli z hostujících hráčů nejblíž ke vstřelení gólu. V 15. minutě po rohovém kopu vyrazil jeho hlavičku reflexivně Daněk a o chvíli později si příbramský forvard musel drbat hlavu, protože po centru Jigase netrefil z malého vápna branku.

Jihočeši se postupně osmělili. Zahrozili nebezpečnou střelou Machovce a pak měl tutovku Klesa, jenže Hruška ho vychytal. Domácí hráli od 38. minuty o deseti. Sudí Drábek zastavil jejich akci pro údajný faul a Řezníček mu okamžitě řekl, co si o tom myslí. Vyfasoval žlutou, a protože už byla druhá, šel ven.

Pilík rozhodl z penalty

Ale po pauze se na trávníku hodně přiostřilo a v jedenácti nedohrála ani Příbram. Šlapák, který už měl rovněž žlutou kartu, vyrobil zcela zbytečný faul na straně vápna a musel předčasně do kabin.

Nejvíc horko bylo na trávníku v 51. minutě. Sudí trochu překvapivě odpískal penaltu za jeden z běžných soubojů v šestnáctce. Domácí kapitán Lengyel, který nastoupil k jubilejnímu 200. ligovému zápasu, zahodil vzteky kapitánskou pásku a vehementně u hlavního rozhodčího protestoval. Nakonec z toho vyvázl jen se žlutou. Provedení pokutového kopu se ujal Pilík a trefil se přesně k tyči.

Domácí mohli alespoň vyrovnat, jenže proti ex-příbramskému Klesovi se podruhé v zápase vytáhl gólman Hruška. Na druhé straně mohl pojistit náskok Středočechů Aziz, bránu ale přestřelil. Hosté nakonec těsné vedení udrželi až do závěrečného hvizdu a ze Střeleckého ostrova si odvezli důležité tři body.

22. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
SK Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 54. T. Pilík z pen. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Řezníček, Daněk, Lengyel, Rýdel, Mchojan, Hora - Šlapák, Wágner, Hruška. ČK: 38. Řezníček - 57. Šlapák. Diváci: 3632.
Č. Budějovice: Daněk - Ježdík (68. Linhart), Lengyel, Mchojan, Machovec - Klesa (80. Táborský), Hora, Rýdel, Benát, Sandro (78. Malakjan) - Řezníček. Trenér: Švantner.
Příbram: Hruška - Jugas, Trapp, Mišůn, Pleško (60. Macháček) - T. Pilík, Tarczal, Mašán (90. Abrahám), Šlapák - Střihavka (77. Valenta), Wágner. Trenér: Straka.