Plzeň - Teplice 2:1Plzeň dál vládne lize díky dvěma trefám Bakoše

41. Bakoš 1 : 0
46. Bakoš 2 : 0
90. Litsingi 2 : 1

Radek MalinaSport.czPrávo

Fotbalisté Plzně porazili v nedělním zápase 22. kola Gambrinus ligy o záchranu bojující Teplice a odpověděli na pobídku Sparty, která v boji o ligový titul smetla v sobotu Olomouc. Klíčem k vítězství Západočechů byl útočník Marek Bakoš, jenž ze tří příležitostí dvě proměnil.

Plzeňský útočník Marek Bakoš (vlevo) a záložník Teplic Francis Litsingi.

Dvacet minut se přitom Západočeši hledali a trenéra Vrbu vytáčeli na nejvyšší obrátky. Množstvím nepřesností, na poměry Plzně neuvěřitelným, nedostatečným důrazem a ležérností v rozehrávce jakbysmet.

Zvláště, když dvakrát byli tuze blízko nejvyššímu trestu. Po patnácti minutách rozehráli totiž domácí rohový kop nepřesně, Vůch poslal dlouhý pas na Mahmutoviče, který u půlící čáry prodloužil balón na rozběhnutého Litsingiho a teplický útočník pláchnul Řeznikoví, jenže při zakončení nastřelil jen nohy protihráče. Po dalším bleskovém výpadu pak pálil Mahmutovič mimo.

Jinak byly Teplice neškodné. Především proto, že po pětadvaceti minutách Plzeň hru zpřesnila a začala utkání dominovat. Po centru Rajtorala z pravé strany však pálil Kovařík ve skluzu těsně mimo, Bakoše zase vychytal Grigar včasným vyběhnutím.

Bakoš zařídil vítězství Viktorie

Nakonec se však Plzeňští trefy ještě před poločasem dočkali, zejména díky neuvěřitelné chybě Vondráška, který na hranici velkého vápna minul snadný míč, a přestože Kovaříkův střílený centr z levé strany poslal Tecl jen do tyčky, pro Bakoše nebyl problém dorazit míč do sítě.

Z druhé půle pak neuběhla ani minuta, když Rajtoral přiťukl hlavou balón Bakošovi, jenž ač tísněný Lüftnerem, pálil neomylně - 2:0. Další průběh už byl jen otázkou skóre, protože hosté rezignovali a Západočeši tak bojovali o navýšení skóre.

Těsně mimo hlavičkoval Čišovský, pokus Rajtorala s vypětím všech sil zmařil Grigar a při šanci Tecla jej uchránila jen o milimetry vychýlená muška plzeňského střelce. Po technické ráně Horvátha z přímého kopu zastoupila už překonaného Grigara tyčka hostující svatyně.

Litsingi zmírnil porážku

Plzeň dohrávala utkání na polovině Severočechů, kteří se jen občas vydali směrem ke Kozáčikovi. Až příliš kazili, ani důrazem a rychlostí se domácím nevyrovnali. A když už se po přihrávce Litsingiho k nebezpečné střele Jindráček přeci jen dostal, Kozáčik byl u tyčky plzeňské brány včas a míč vyrazil.

Nakonec však hosté potrestali domácí ležérnost, když po standardní situaci měl Litsingi v pokutovém území neuvěřitelně mnoho místa a propálil houšť těl před sebou. Na vítězství Plzně však jeho trefa nic nezměnila.

Fotbalová Gambrinus liga, 22. kolo:
FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 41. a 46. Bakoš - 90. Litsingi. Rozhodčí: Kocourek - Hájek, Kotík. ŽK: Mahmutovič, Rosa (T.). Diváci: 8562.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Kolář - Rajtoral (82. Ďuriš), Bakoš (76. Adamov), Kovařík - Tecl (89. Hejda). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Kaufman (46. Janič), Lüftner, Jablonský - Vondrášek, Jindráček, Matula, Rosa - Litsingi, Mahmutovič (54. Čajič), Vůch. Trenér: Ščasný.