Dukla - Jablonec 5:1Dukla si zastřílela proti oslabenému Jablonci, dva góly dali Néstor s Pospěchem

24. Loučka 0 : 1
36. Néstor 1 : 1
54. Malý (penalta) 2 : 1
79. Néstor 3 : 1
85. Pospěch 4 : 1
86. Pospěch 5 : 1

Fotbalisté Dukly ve 23. kole první ligy otočili utkání s oslabeným Jabloncem, vyhráli vysoko 5:1 a doma popáté za sebou naplno bodovali. Severočechy poslal do vedení Luboš Loučka, ale ještě do pauzy vyrovnal Španěl Néstor Albiach. V druhém poločase proměnil Petr Malý penaltu, které předcházelo vyloučení hostujícího Brazilce Rossiho. Výhru Pražanů pojistili v závěru svým druhým zásahem Néstor a dalšími dvěma góly Zbyněk Pospěch.

Jablonec, který ve středu vyřadil ve čtvrtfinále Poháru České pošty Plzeň, se na Julisce dostal do zakončení poprvé v páté minutě. Vaňkovu střelu doprostřed branky ale zlikvidoval Rada. Na druhé straně se podobným "zahřívacím" pokusem prezentoval Pospěch.

Další slibnou možnost hostí pak neproměnil Novák, když neuspěl tváří v tvář Radovi. V ofenzivě se předváděla také Dukla. Po Malého pasu za obranu běžel sám na branku Pospěch, jehož střelu však vytěsnil výborným zákrokem Špit. Bezbrankový stav vydržel do 24. minuty. Jablonecký Loučka v šestnáctce přešel kličkou přes Vorla a umístěnou střelou překonal Radu. Dukla doma inkasovala poprvé od říjnového zápasu s Jihlavou a po 423 minutách.

Domácí vyrovnali z rychlé akce ve 36. minutě. Haškův centr z pravé strany Špit odvrátil jen k volnému Néstorovi, jenž udělal kličku obránci a zakončil do odkryté branky. Dvacetiletý útočník se při svém šestém ligovém startu dočkal premiérové trefy.

Domácím se povedl i nástup do druhého poločasu. Šest minut po přestávce Pospěcha stáhl v pokutovém území Rossi a rozhodčí Nenadál mu udělil červenou kartu. Následnou penaltu proměnil střelou k tyči Malý. Náskok Dukly mohl vzápětí pojistit Pospěch, ale znovu nevyzrál na Špita, který jeho křížnou střelu vytěsnil na roh.

Jablonec se snažil i v oslabení útočit, čehož domácí v závěru dokonale využili. Po chybách v obraně se v 79. minutě prosadil podruhé v zápase Néstor a mezi 85. a 86. minutou přidal další dvě branky nejlepší střelec dejvického celku Pospěch.

23. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Baumit Jablonec 5:1 (1:1)
Branky: 36. a 79. Néstor, 85. a 86. Pospěch. 54. Malý z pen. - 24. Loučka. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Hrabovský. ČK: 53. Rossi (Jablonec), ŽK: Podrazký - Piták. Diváci: 2193.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Malý (68. Podrazký), Gedeon, Borek - Néstor (88. Engelmann), Pospěch, Hašek (75. Přeučil). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Piták (83. Hubník), Vaněk, Zoubele (65. Eliáš) - Třešňák (68. Pázler). Trenér: Kotal.