Příbram - Jihlava 2:2Příbram dvakrát dotahovala, ale její trenér Straka opět neprohrál

16. Karlík 0 : 1
19. Trapp 1 : 1
43. Masopust 1 : 2
55. Tarczal 2 : 2

Fotbalisté Příbrami pod trenérem Františkem Strakou neprohráli ani ve čtvrtém zápase. Ve 23. kole fotbalové ligy doma remizovali s Jihlavou 2:2. Hosté dvakrát vedli po střelách Karlíka a Masopusta, o vyrovnání se postarali Trapp a Tarczal. A moc nescházelo, aby Příbramští splnili svou jarní tříbrankovou normu v domácích zápasech.

Domácím se přitom úvod zápasu nepovedl. V 16. minutě se jihlavský středopolař Karlík vyhnul stoperovi Hájovskému, napřáhl zhruba z 25 metrů a technicky obstřelil gólmana Hrušku, který se ani nepokusil na míč dosáhnout. Také Příbram však efektivně skórovala hned z první střely. Trapp o tři minuty později z podobné vzdálenosti vymetl levý horní roh Blažkovy branky a srovnal na 1:1.

Po následné nezáživné pasáži se hosté vrátili do vedení krátce před přestávkou. Domácím se podařilo odvrátit rohový kop, ale jihlavská akce na útočné polovině pokračovala, Karlík vysunul Masopusta a dvacetiletý záložník hlavou vstřelil svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Do druhého poločasu vstoupila Příbram aktivněji, svou hru zrychlila a odměnou jí byl vyrovnávací gól v 55. minutě. Kuvajťan Mašán dostal přihrávku na levou stranu, jeho tvrdou střelu z dálky Blažek vyrazil jen před sebe a od Tarczala se odrazil míč do branky. O sedm minut později navíc mohl dokonat obrat Koukal, který levou stranou unikl až k Blažkovi, ale jihlavský brankář výborným zákrokem vyrazil střelu na roh.

Domácí cítili šanci na výhru, často svírali Jihlavu, ale v 77. minutě paradoxně mohli potřetí inkasovat. Když už se zdálo, že brejk vedený Masopustem hosté ani nezakončí, míč se v pokutovém území vrátil ke střelci druhé jihlavské branky, ale ten trefil jen brankáře Hrušku. V závěru už se navzdory příbramské snaze skóre nezměnilo.

23. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Jihlava 2:2 (1:2)
Branky: 19. Trapp, 55. Tarczal - 16. Karlík, 43. Masopust. Rozhodčí: Hrubeš - Kordula, Zeman. ŽK: Tarczal, Mišůn - Obert, Rada. Diváci: 3162.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Koukal (67. Valenta) - T. Pilík, Tarczal, Trapp (79. Abraham), Mašán - Střihavka (75. Řezáč), T. Krbeček. Trenér: Straka.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Čvirik (63. Josl) - Rada, Karlík - Masopust, Kučera (85. Jungr), Kosak (61. Tomeček) - Šimonek. Trenér: Komňacký.