Sparta - Slavia 3:1Slavii načal vlastní gól, Sparta derby po boji ovládla a ligu zase vede

19. Hubáček (vlastní) 1 : 0
27. Kadlec 2 : 0
50. Vošahlík 2 : 1
84. Krejčí 3 : 1

Vyprodané derby nakonec bylo mnohem větší bitvou, než průběh prvního poločasu napovídal. Fotbalisté Sparty však ve 23. kole Gambriunus ligy nakonec Slavii 2:1 zdolali a minimálně na den se tak znovu posunuli do čela tabulky před Plzeň. Sešívaní byli po vlastním gólu Hubáčka a trefě Kadlece na ručník, Vošahlíkův gól je však po přestávce vrátil do hry a až do konce byla bitva o nadvládu nad Prahou dramatická až do chvíle, než Krejčí definitivně rozhodl.

Václav Kadlec ze Sparty Praha oslavuje druhý gól v derby se Slavií.

Mazák Jarošík se do základní sestavy Sparty zatím nevrátil, zraněného Holka nahradil na stoperu mladý Polom. Naopak Slavia na svého matadora Hubáčka po čase vsadila a její diváci se v základu dočkali také Skácela.

Úvod zápasu pojali Letenští pompézně. Klubovou hymnu zazpíval Vratislav Kříž, sólista opery Národního divadla, pak se Sparta rozloučila se svým bývalým hráčem Zdeňkem Grygerou, který nedávno ukončil kariéru.

Exslávista Vácha pozdravil svůj bývalý klub propagační střelou hned v první minutě, po Hušbauerově centru hlavičkoval Kadlec mimo branku. Jinak ale favorit brzy poznal, že sešívaní zahustili střed hřiště a s pomocí velkého důrazu nedají ani metr zadarmo.

Znamení z bundesligy zafungovalo

Červenobílé však dostihlo odpolední znamení z bundesligy. Jejich podzimní hrdina Martin Latka, který jediným gólem rozhodl derby v Edenu, si dal v dresu Düsseldorfu vlastní gól. A stejným způsobem se začalo psát skóre jarního derby. Hušbauer odcentroval před branku, našel sice jen hlavu slávisty Hubáčka, ale ten dezorientován poslal míč mimo dosah gólmana Čontofalského do vlastní sítě.

Nešťastník „Hub" tak pro změnu podlehl znamení třináctek. Ve 13. kole si dal po přímém kopu Horvátha prvního vlastence, díky němuž Plzeň vyhrála v Edenu 1:0. A teď si zase 13. dubna šoupl druhého na Spartě...

To byla pro odhodlanou Slavii těžká rána. Rudí se začali valit na její branku, zblízka hlavičkoval Lafata, po finální přihrávce natěšeného Hušbauera spálil tutovku Krejčí. Stejně se domácí dočkali... Čontofalský ve 27. minutě podcenil rozehrávku, sparťané se míče zmocnili a Kadlec ho po Lafatově přiťuknutí bez otálení napálil k tyči do sítě. Až poté sparťané zvolnili, slávisté toho však do přestávky nedokázali využít.

Vošahlík snížil, Lafata trefil tyč

V páté minutě druhé půle už uspěli. Vošahlík zůstal v šestnáctce trestuhodně neobsazený, přesně zakončil a Spartě rázně ukázal, že ještě nic nemá vyhráno. Odpovědět mohl Lafata, jenže po Krejčího rohu hlavičkoval těsně vedle. Pak domácí kanonýr před odkrytou brankou na míč nedosáhl a do třetice trefil tyč!

Sparta si ale tři body ještě přece jen pojistila. Kadlec vysunul v 84. minutě do sóla Krejčího, který zachoval chladnou hlavu, Čontofalského obstřelil a Letenské s konečnou platností zase aspoň do neděle na první příčku posunul. V poslední minutě se po pěti měsících navíc vrátil na hřiště Jarošík.

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (2:0)
Branky: 19. vlastní Hubáček, 27. Kadlec, 84. Krejčí - 50. Vošahlík. Rozhodčí: Jech - Filípek, Mencl. ŽK: Skácel (Slavia). Diváci: 19 410 (vyprodáno).
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Polom, Hybš - Hušbauer, Vácha - Kadlec, Matějovský (90. Jarošík), Krejčí - Lafata (85. Kweuke). Trenér Lavička.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Gecov, Skácel (83. Juhar) - Kisel (88. Škutka) - Škoda (78. Fenin). Trenér Rada.