Hradec - Slovácko 2:3Slovácko otočilo duel v Hradci a záchranu má téměř jistou

43. Kulič 2 : 1
81. Volešák 2 : 2
84. Valenta 2 : 3

Hradec Králové

Fotbalisté Slovácka ve 26. kole první ligy otočili nepříznivě se vyvíjející zápas v Hradci Králové a po výhře 3:2 mají s 30 body již téměř jistou záchranu v nejvyšší soutěži. Ke třem bodům jim pomohlo vyloučení hradeckého záložníka Harby v 63. minutě, po kterém si vytvořili tlak a Valenta s Volešákem zařídili v závěru vítězství.

Tomáš Malinský z Hradce Králové (vlevo) a Lukáš Kubáň ze Slovácka.

Hradec naopak poprvé prohrál pod novým trenérem Lubošem Prokopcem a nadále zůstává jen bod nad patnáctými Teplicemi, které mají pondělní dohrávku v Olomouci k dobru.

Přitom to dlouho vypadalo, že to bude pro Prokopce sladká domácí premiéra, přestože postrádal klíčového hráče Šislera, na jehož místo se poprvé na jaře postavil Pávek. Právě novic v sestavě si po čtvrthodině hry naskočil na Kuličův centr a hlavou poslal domácí do vedení.

Slovácko pak bylo nebezpečnější. Poprvé je však zastavil gólman Lindr, jenž chytil střelu zblízka záložníku Hlúpikovi. Ve 33. minutě však už nestačil na Valentovu tečovanou ránu z přímého kopu.

Hradec však přes nedobrou hru zvládl poločas vítězně. Přišla totiž velká chvíle útočníka Kuliče. Bývalý reprezentant využil Mezlíkovy chyby, převzal míč a z osmnácti metrů se trefil prudce po zemi. Byla to jeho první branka v mateřském klubu, za jehož první tým si poprvé zahrál až letos na jaře, v sedmatřiceti letech.

Ve druhé půli se zdálo, že Hradec dojde ke třem bodům, které by tolik potřeboval v boji o záchranu. Jenže po hodině hry přišel zkrat bosenského záložníka Harby. Během tří minut dostal dvě žluté karty, tu druhou za nesmyslné filmování, a byl vyloučen.

To odstartovalo tlak Slovácka, který v posledních deseti minutách přinesla dvě branky. Nejprve se trefil střídající Volešák, který do sítě napálil odražený míč. A poté rozhodl Valenta svým druhým gólem v utkání.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)
Branky: 14. Pávek, 43. Kulič - 33. a 83. Valenta, 81. Volešák. Rozhodčí: M. Paták - T. Kovařík, Kříž. ŽK: Harba - Haša, Kerbr, Kubáň, Kovář. ČK: 63. Harba. Diváci: 4120.
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Hájek(66. Strnad), Poděbradský - Schwarz (77. Jánošík), Pávek - Malinský (58. Zelený), Harba, Štěpán - Kulič. Trenér: Prokopec.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík (74. Kovář), Košút, Kubáň - Hlúpik (70. Volešák), Šumulikoski, Valenta, Kerbr (86. Hála) - Haša, Došek. Trenér: Habanec.