Plzeň - Slavia 0:1Plzeň nečekaně padla se Slavií a nahrála Spartě

15. Škoda 0 : 1

Plzeň

Po pěti výhrách v řadě ztratili fotbalisté vedoucí Viktorie Plzeň doma nečekaně body se Slavií, přestože hosté hráli od 19. minuty o deseti bez vyloučeného Juhara. Plzeň doma prohrála po jedenácti zápasech a nahrála Spartě, která v případě nedělní výhry nad Boleslaví stáhne náskok Viktorie na dva body.

Milan Škoda ze Slavie se prodral přës plzeňského stopera Mariana Čišovského.

Plzeň mohla jít hned v úvodu do vedení, jenže Kolářovu střelu směřující do branky srazil v poslední chvíli na roh Bortel. Slávisté soupeře výborně napadali a byli za to odměněni. V 15. min. zachytili nepřesnou rozehrávku Plzně, Škoda prošel od půlky hřiště přes tři hráče, z dvaceti metrů vypálil a trefil se krásně pod břevno. Byla to akce, jakou snad ve Slavii ještě nepředvedl.

A pro Plzeň mohlo být i hůř, kdyby Čišovský neodvrátil na roh centr Juhara směřující před bránu na Škodu. Právě slávistický záložník Juhar, který se v minulém kole blýskl dvěma góly, si v 19. min. vybral hodně slabou chvilku. Po faulu na Ďuriše do něj vrazil Horváth, Juhar ho zezadu plácl do krku a viděl červenou. Byla možná trochu přísná, ale zpytovat svědomí musel hlavně Juhar za nepochopitelný zkrat.

Domácí mohli početní převahu zúročit v závěru poločasu. Ďuriš byl po centru Procházky sám před brankou, ale z metru nevystřelil dobře a nechal jen vyniknout Čontofalského.

Plzeň vsadila po pauze vše na totální ofenzívu. Nevýrazného Kovaříka vystřídal Rajtoral, na posledních dvacet minut šel na hřiště druhý útočník Tecl, ale ke gólu to dlouho nevedlo. Plzeň prakticky permanentně obléhala branku Slavie. Největší šanci měl Horváth, jenže z přímého kopu proletěl míč těsně vedle šibenice.

Slávisté jezdili po zadku, zodpovědně bránili a někdy i se štěstím se jim dařilo držet cenné vedení. Po brejku ho ještě mohl zvýšit Mičola, ale Kozáčik ho vychytal. Snaha Plzně postupně přecházela v křeč a Viktoria se nezmohla ani na bod. Kouč Slavie Michal Petrouš slavil druhou výhru za sebou poté, co ve funkci nahradil Petra Radu.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:1
Branka: 15. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Tacina. ČK: 18. Juhar (Slavia). ŽK: Procházka - Kisel, Nitrianský, Čontofalský. Diváci: 11 705. Poločas 0:1.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (88. Fillo), Horváth - Ďuriš (71. Tecl), Kolář, Kovařík (46. Rajtoral) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Dostál - Gecov, Zmrhal (64. Petrák) - Vošahlík (76. Mičola), Kisel, Juhar - Škoda (81. Fenin). Trenér: Petrouš.