Ostrava - Jablonec 0:1Jablonec vyhrál v Ostravě a zajistil si čtvrté místo

78. Piták 0 : 1

Fotbalisté Jablonce zvítězili v posledním ligovém kole v Ostravě 1:0 a zajistili si čtvrté místo. Jedinou branku vstřelil v 78. minutě Karel Piták a prodloužil neporazitelnost kouče Romana Skuhravého, po jehož nástupu Severočeši v závěrečných čtyřech kolech pokaždé bodovali. Ostrava už pošesté za sebou nenašla na Jablonec recept.

Provizorní trenérský triumvirát Baníku Bernady, Korytář, Tchuř dal důvěru v základní sestavě několika mladíkům včetně prvoligového debutanta Pavlenky, ale snad i proto byla větší herní vyzrálost na straně Jablonce.

Domácí ještě v úvodní desetiminutovce dokázali přes Kukece hostům několikrát zatopit z pravé strany, ale žádná šance z toho nebyla. Pak se začala projevovat větší fotbalová kvalita Severočechů, kteří získali převahu ve středu pole. Jenže postupným útokem se do ostravské šestnáctky dlouho nemohli prokombinovat.

Pavlenku sice ve 21. minutě překonal Třešňák, ale Vaňkovu střelu tečoval na malém vápně z postavení mimo hru a gól nemohl platit. Baník pak díky Pavlenkovi přežil i regulérní příležitost soupeře: Jablonský se ve 35. minutě efektním obloučkem uvolnil přes obránce, Pavlenka však jeho dělovku vyrazil na roh.

Zápasu scházel větší náboj a změnu k lepšímu nepřinesl ani druhý poločas, v němž pokračovala platonická převaha hostů i s mizernou koncovkou. Na Třešňáka po Vaňkově průniku zívala poloprázdná branka, ale než se jablonecký útočník rozhodl vystřelit, skluzem ho rozhodil domácí bek a míč se jen pomalu došoural vedle tyče.

Valeše z nudy v jablonecké brance vyvedl až po hodině hry Frydrych, který bombou z voleje přestřelil a pak nedokázal míč přes gólmana do sítě zblízka protlačit ani Baroš.

Optickou převahu hostů dvanáct minut před koncem přece jen zúročil Piták. Poté, co mu na velkém vápně sklepnul míč jeden ze spoluhráčů, ranou po zemi k pravé tyči nedal Pavlenkovi šanci.

Baník Ostrava - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 78. Piták. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Arnošt. ŽK: Vaněk. Diváci: 6101.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Vomáčka, Baránek, Velner - Kukec (84. Holzer), Droppa, Lukeš, Fantiš (77. Ferenčík) - Baroš, Kraut (40. Staško). Trenér: Bernady.
Jablonec: Valeš - Eliáš (14. Štochl), Rossi, Beneš, Novák - Vaněk, Loučka - Kopic (88. Pázler), Piták, Jablonský (63. Zoubele) - Třešňák. Trenér: Skuhravý.