Kalabiška s Ondráškem skórovali v předkole Evropské ligy

Čeští fotbalisté Jan Kalabiška a Zdeněk Ondrášek se zapsali mezi střelce ve čtvrtečních zápasech 2. předkola Evropské ligy. Kalabiška pomohl fotbalistům Senice k remíze 2:2 na hřišti Mladosti Podgorica, Ondráškův gól pak přispěl norskému Trömso k výhře 2:0 nad Interem Baku.

Zdeněk Ondrášek (vpravo) dokáže každou trefu v dresu Tromsö na hřišti řádně oslavit.

Bývalý hráč Příbrami a Brna Kalabiška poslal Senicu do vedení v první půli. Domácí ale na jeho gól našli odpověď, zareagovat dokázali i v závěru na gól Diarrassouby.

Senica však i tak veze do odvety nadějný výsledek a k postupu jí kromě výhry stačí také remíza 0:0 nebo 1:1. Vedle Kalabišky se na tom podílelo dalších pět českých hráčů. V základní sestavě nechyběli Jaroslav Diviš, Erich Brabec, Pavel Čermák a Milan Jirásek, do druhé půle pak zasáhl Martin Zeman.

Vedle Ondráška se z výhry radoval i obránce Ondřej Čelůstka, který byl u výhry Trabzonsporu 4:2 nad Derry City. Nakročeno k postupu má také trenér Stanislav Levý, jehož Slask Vratislav vyhrál 4:0 nad Rudarem.

Další čeští zástupci tak úspěšní nebyli. Překvapením je především porážka Rosenborgu Trondheim 0:1 doma se skotským St. Johnsone. Neodvrátil ji ani reprezentant Bořek Dočkal, který se na hřiště dostal v úvodu druhé půle.

Prohrál také polský Piast s Janem Polákem na stoperu a to 1:2 na hřišti Karabachu. Tomáš Jirsák pak s bulharským klubem Botev Plovdiv remizoval 1:1 na hřišti Zrinjski Mostaru.