Příbram - Plzeň 2:4Mistři zlomili příbramské prokletí ve druhé půli

45. Darida (penalta) 2 : 2
76. Procházka 2 : 3
78. Limberský 2 : 4

Karel FeltSport.czPrávo

Viktoria Plzeň prohrála na příbramském trávníku dva poslední ligové duely. Do třetice se už úřadující šampióni nenechali o body připravit a během dvou minut druhé půle rozhodli o zisku tří bodů po výhře 4:2.

Hráči Plzně oslavují vyrovnávací gól na 2:2 během utkání 2. kola Gambrinus ligy mezi FK Příbram a FC Viktoria Plzeň.

Čtyři hráče z vítězné základní sestavy, která nastoupila v úterý v Sarajevu v utkání Evropské ligy, nechal na lavičce plzeňský kouč Pavel Vrba. Podle očekávání nastoupil na hrotu Tomáš Wágner, který na jaře zachraňoval Příbram v nejvyšší soutěži. Útok domácích vedl u Litavky Petr Švancara, po vypršení trestu se vrátil na trávník Azíz. Oba soupeři se také velmi dobře znají. V domácím týmu jsou čtyři borci, kteří prošli Plzní, v tom viktoriánském pak tři expříbramští.

Danoski potrestal dvě chyby

Viktoriáni si vytvořili brzy územní převahu, ale první pohlednou akci nabídl domácí Brandner, místo přihrávky volnému Švancarovi se však pustil do nerovné bitvy s obranou hostí. Jak se zakončuje rychlá akce, předvedla hned z protiútoku Plzeň. Řezník zatáhl míč po straně a Wágner jeho přihrávku usměrnil do sítě.

Vyrovnání přišlo nečekaně brzy. Hruška poslal na půlku hostí dlouhý míč, Procházka ho minul, Švancara prostrčil rozběhnutému Danoskimu a ten trefil parádně pravý horní roh Kozáčikovy branky.

Další nepříjemnou chvilku připravil mistrovi svojí chybou Hejda, ale té už domácí nevyužili. Ovšem následující zaváhání obrany Viktorie, za níž poslal míč Švancara, znovu potrestal technickou přízemní střelou opět Danoski. Plzeň do konce poločasu tlačila, velkou šanci po Daridově hlavičce zastavila tyč. V poslední minutě první půle však poslal Hájovský k zemi Ďuriše a Darida po zemi z penalty srovnal.

Velký tlak Plzně přinesl vítězství

Stejný hráč hned po změně stran vyslal na domácí branku projektil, který Hruška očima jen sledoval, jak míjí jeho pravou tyč. Hosté si dál udržovali územní převahu, ale jen Hořava vyzkoušel Hruškovu pozornost. Na druhé straně slibně rozjeté akce nedotáhli Danoski a po něm Azíz. Ofenzívu Plzně posílil Petržela, ale na domácí branku opět pálil Darida. Hruška byl pozorný.

Do nebezpečné akce se dostal rychlonohý Petržela, jeho přihrávka na dva volné spoluhráče však neprošla přes Mišůna. Domácí se dlouhé minuty nemohli dostat přes půlící čáru. Když se jim to podařilo, k ohrožení Kozáčikovy branky se nedostali. Nepovedlo se to ani Švancarovi, který prohrál před šestnáctkou hlavičkový souboj s gólmanem hostí, dostal se sice k míči, ale střela do odkryté branky byla velice slaboučká.

Plzeň se však dočkala během čtyř minut. Nejprve po rohovém kopu Kovaříka a střele Wágnera dostal do sítě zblízka míč Procházka. Při další akci Plzně nechali domácí nekrytého Limberského, který dělovkou za hranicí šestnáctky pečetil vítězství Viktorie. Pátý gól měl na kopačce v samém závěru Petržela, ale po úniku s Ďurišem trefil před odkrytou brankou jen břevno.

2. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 2:4 (2:2)
Branky: 15. a 21. Danoski - 8. Wágner, 45. Darida z pen., 76. Procházka, 78. Limberský. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Kříž. ŽK: Danoski, T. Pilík - Ďuriš. Diváci: 6316.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišun, Divíšek - Tarczal, Mašán (62. T. Pilík) - Brandner (71. Řezníček), Krbeček, Danoski (75. Stratil) - Švancara. Trenér: Straka.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Darida (68. Horváth), Hořava - Rajtoral (62. Petržela), Ďuriš, Kovařík - Wágner (85. Tecl). Trenér: Vrba.