Slovácko - Jihlava 2:1Hlavička Daníčka zajistila Slovácku první ligovou výhru

33. Masopust 0 : 1
45. Ondřejka 1 : 1
87. Daníček 2 : 1

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili v domácí ligové premiéře Vysočinu Jihlava 2:1. O výsledku rozhodla tři minuty před koncem přesná hlavička Vlastimila Daníčka. Jihlava sice vedla od 33. minuty po gólu Lukáše Masopusta, těsně před přestávkou srovnal skóre Václav Ondřejka.

Oba kouči sáhli k výraznějším obměnám v sestavě. Domácí trenér Habanec se musel navíc vyrovnat s neplánovanou absencí klíčového útočníka a nejlepšího klubového střelce uplynulé sezony Doška. Na pátečním předzápasovém tréninku si poranil vazy v koleně a předběžné prognózy hovoří o šestitýdenní pauze.

Úmornému podvečernímu vedru, kdy se v Uherském Hradišti teploměr šplhal ke 38 stupňům Celsia, odpovídala dlouho i úroveň hry. Oba celky se kombinačně trápily a po dvou až třech přihrávkách se dostal k míči protivník. Jihlava se marně pokoušela o nakopávané míče na osamoceného útočníka Přeučila.

Značně nudný průběh utkání oživila ve 33. minutě vedoucí branka Jihlavy. Domácí obránce Kubáň zaváhal, kolem něj se prosmýkl Masopust a přízemní střelou otevřel skóre zápasu.

Po inkasovaném gólu přidalo Slovácko na aktivitě, která těsně před přestávkou vynesla vyrovnání. Valenta rozehrál trestný kop, jihlavští obránci nechali prostor Ondřejkovi a na jeho přesnou hlavičku už Blažek nestačil reagovat.

Ve druhém poločase převzalo režii zápasu do svých rukou Slovácko, které z územní převahy mnoho nevytěžilo. Brankář Blažek působil na domácí útočníky jako magnet přitahující míče. Do jihlavského gólmana se trefili Ondřejka i Kerbr.

Tři minuty před koncem ale udeřilo Slovácko ze standardní situace podruhé. Po Valentově trestném kopu už na přesnou Daníčkovu hlavičku brankář Blažek nedosáhl.

Vysočina Jihlava alespoň vstřeleným gólem ukončila nevydařenou sérii v Uherském Hradišti, kdy v předcházejících dvou zápasech vyšla střelecky naprázdno. Slovácko naopak ukončilo špatné premiéry z předcházejících dvou ročníků, kdy v domácím ligovém startu nebodovalo.

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:1
Branky: 45. Ondřejka, 87. Daníček - 33. Masopust. Rozhodčí: Proske - Peřina, Kotík. ŽK: Kerbr, Trousil, Kuncl - Jánoš. Diváci: 4254. Poločas 1:1.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Rada - Ondřejka (84. Fujerik), Daníček, Valenta (90. R. Mezlík), Kerbr - Haša (65. Martan). Trenér: Habanec.
Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Kopic, Josl - Jánoš, Koloušek - Masopust (87. Karlík), Jungr (76. Šimonek), Vaculík - Přeučil (63. Harba). Trenér: Komňacký.