Slovácko - Ml.Boleslav 0:2Fotbalisté Boleslavi ukončili výhrou na Slovácku venkovní nezdary

20. Ščuk 0 : 1
72. Kysela 0 : 2

Uherské Hradiště

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 4. kole první ligy v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0 brankami Jasmina Ščuka a Jana Kysely. Tímto výsledkem ukončila Mladá Boleslav sérii osmi zápasů bez vítězství na soupeřově hřišti. Naopak Slovácko vyšlo poprvé po šesti zápasech gólově naprázdno.

Brankář Dušan Melichárek ze Slovácka inkasuje první gól.

Snaha o útočnější pojetí hry vydržela Slovácku necelou čtvrthodinu. V sestavě domácích se už objevila olomoucká posila Petr, na hrotu útoku zůstal Ondřejka. Právě on se dostal ve 12. minutě po sólovém úniku do vážnější střelecké příležitosti, kterou ale prováhal.

Boleslav spoléhala na rychlé protiútoky. Po jednom z nich pomohla chyba domácích zadáků Chramostovi k sólovému útoku, který zakončil střelou do tyče.

Slovácko ještě jednou zahrozilo ze standardní situace, Trousilova střela hlavou ale minula cíl. Postupně boleslavští fotbalisté převzali iniciativu, která jim vynesla ve 20. minutě vedoucí branku. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Ščukovi, jenž tvrdou střelou překonal brankáře Melichárka.

Kysela domácí dorazil

Po inkasovaném gólu se sice Slovácko pokoušelo otevřít hru, snaha ale končila na pozorně bránících zadácích soupeře. Rychlonohý Chramosta zahrozil ještě jednou před koncem poločasu, jeho šanci na zvýšení náskoku zmařil včasným vyběhnutím brankář Melichárek.

Po změně stran výrazně poklesla herní kvalita na obou stranách. Z boleslavského projevu byla patrná snaha udržet výsledek. Trenér Habanec se pokusil oživit výkon Slovácka střídáními.

Po nich se sice projev domácích útočně zlepšil, ovšem myšlenky na vyrovnání vzal domácím fotbalistům v 72. minutě obránce Kysela, k němuž se dostal po rohovém kopu odražený míč a tvrdou střelou ze pětadvaceti metrů přidal druhou branku. Po ní se už Slovácko nezmohlo na vážnější odpor.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 20. Ščuk, 72. Kysela. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pilný. ŽK: Košút, Daníček - Ščuk, Kúdela, Jarolím. Diváci: 4359.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň - Volešák (65. Haša), Daníček, Petr (67. Rada), Valenta, Martan (46. Kerbr) - Ondřejka. Trenér: Habanec.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Kúdela, Johana, Fabián - Ščuk, Jarolím - Zahustel, Chramosta (90. Jeslínek), Štajner (78. Bořil) - Nešpor (87. Štípek). Trenér: Minář.