Olomouc - Teplice 2:2Olomouc v oslabení urvala proti Teplicím remízu

15. Varadi 1 : 0
75. Mahmutovič 1 : 1
83. Táborský 1 : 2
88. Doležal 2 : 2

Fotbalisté Olomouce remizovali ve 4. kole první ligy doma 2:2 s Teplicemi, když bod vydřeli v závěru i přes vyloučení Varadiho. Ten sice nejprve poslal Sigmu do vedení, ale v 65. minutě viděl červenou kartu a Teplice toho využily k otočení skóre po gólech Mahmutoviče a Táborského. Jenže dvě minuty před koncem srovnal Doležal. Tři góly dávali střídající hráči.

David Jablonský (vlevo) z Teplic se snaží zblokovat střelecký pokus Šimona Falty z Olomouce.

Olomouc nastoupila bez svého kapitána a klíčového stopera Škerleho, který pykal za červenou kartu z duelu se Slavií. Problémy v defenzívě však měly v úvodu Teplice, které v 15. minutě nechaly po pravé straně uniknout Faltu. Ten předložil míč před branku Varadimu, který prudce uklidil míč pod břevno.

Proti gólu vehementně protestoval hostující gólman Grigar, který si za reklamování ofsajdu vysloužil žlutou kartu.

Rychlou fotbalovou odpověď měl na kopačce Nivaldo, proti jeho střele do šibenice se vyšponoval vynikajícím zákrokem Zlámal. Dobře sehranou standardní situaci ve 28. minutě málem korunoval gólem Šindelář, jeho hlavička po centru Javůrka mířila těsně mimo. O minutu později bylo opět horko před Zlámalem, když po rohovém kopu hlavičkoval do břevna Lüftner.

Mahmutovičovi na vyrovnání namazali

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. V 52. minutě mohl srovnat stav Litsingi, který se ve vápně dostal před Faltu, ale vyběhnutého Zlámala neprostřelil.

Důvod k větším obavám dostali domácí v 66. minutě, když se do šaten musel předčasně vydat Varadi po ostrém zákroku proti Krobovi na polovině hřiště. Teplice stupňovaly svou snahu a v 75. minutě se dočkaly srovnání. Obrovský podíl na gólu měl domácí stoper Dreksa, který krátkou hlavičkou namazal střídajícímu Mahmutovičovi a ten po minutě na hřišti skóroval.

Obrat dokonali hosté za osm minut, když po Nivaldově pasu přehodil Zlámala Táborský. Ze zdánlivě ztraceného zápasu dokázal ještě vydolovat alespoň bod pro Sigmu Doležal, když hlavou poslal k tyči centr Javůrka.

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:2 (1:0)
Branky: 15. Varadi, 88. Doležal - 75. Mahmutovič, 83. Táborský. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Peřina. ŽK: Šindelář, Lietava, Vidlička, Koutný - Grigar, Ljevakovič. ČK: 66. Varadi (Olomouc). Diváci: 4920.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Koutný, Javůrek - Šindelář, Pospíšil (86. Ordoš), Navrátil - Varadi, Lietava (76. Doležal), Falta (90. Karaš). Trenér: Kotůlek.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Vachoušek, Jindráček (74. Mahmutovič), Ljevakovič, Nivaldo (90. Vůch) - Salami (61. Táborský). Trenér: Ščasný.