Bohemians 1905 - Olomouc 0:2Bohemians 1905 doma poprvé prohráli, Klokani nestačili na Olomouc

44. Jindřišek (vlastní) 0 : 1
58. Varadi 0 : 2

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 poprvé v sezóně prohráli na domácím hřišti. Prvoligový nováček v 9. kole podlehl 0:2 Olomouci, která v Ďolíčku zvítězila v nejvyšší soutěži poprvé od února 2000.

V brance Olomouce dostal před Zlámalem podruhé za sebou přednost Blaha. Autora dvou gólů proti Jihlavě Doležala, kterého nepustila do hry nemoc, zase nahradil v útoku Varadi.

Do první šance se dostali v šesté minutě hosté. Po rychlém brejku postupoval z levé strany Javůrek, ale místo přihrávky z úhlu vystřelil a jen nechal vyniknout brankáře Berkovce. Ve 23. minutě na druhé straně nezaváhal ani Blaha, když zblízka vyrazil tvrdý pokus Matěje Štochla.

Olomouc táhla útoky především po stranách. Při jednom z nich krajní bek Vepřek zakončoval křížnou střelou těsně vedle. V závěru poločasu Hanáci domácí tým přehrávali a minutu před pauzou se dočkali vedoucího gólu, když se nadvakrát prosadil Ordoš. Druhou střelu bývalého hráče Bohemians ještě za svého brankáře smolně tečoval Jindřišek.

Druhý poločas začali aktivněji Klokani. Po rohu však Rada hlavou mířil nad branku a po další standardní situaci Matěj Štochl střílel jen do boční sítě.

V 58. minutě se ale měnilo skóre na druhé straně. Po závaru v domácím pokutovém území se ještě netrefil olomoucký Navrátil, ale Varadi už ve skluzu dopravil míč do sítě.

Bohemians se snažili nepříznivý výsledek změnit. Sice častěji drželi míč, ale výraznější příležitost si vypracovali až v nastavení, když Radovu střelu vytáhl Blaha. Olomouc tak poprvé v ročníku vyhrála dva zápasy po sobě a také premiérově udržela čisté konto.

9. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 44. vlastní Jindřišek, 58. Varadi. Rozhodčí: Proske - Kordula, Kotík. ŽK: Hora, Kalina - Ordoš, Houska, Javůrek, Navrátil. Diváci: 4482.
Bohemians: Berkovec - Kalina (60. Nerad), J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek (80. Ndiaye), Hora, Rada, Bartek - M. Štochl (56. Kolář). Trenér: Weber.
Olomouc: Blaha - Vidlička (80. Lietava), Koutný, Škerle (90. Dreksa), Vepřek - Karaš (71. Falta), Ordoš, Houska - Navrátil, Varadi, Javůrek. Trenér: Kotůlek.