Ml.Boleslav - Jihlava 3:1Mladá Boleslav porazila Jihlavu a přiblížila se k třetímu Liberci

7. Nešpor 1 : 0
39. Štajner (penalta) 2 : 0
50. Harba 2 : 1
67. Ščuk 3 : 1

Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili dobrou formu a v 9. kole první ligy porazili Jihlavu 3:1. Středočeši bodovali už posedmé za sebou a v tabulce se na rozdíl jediného bodu přiblížili třetímu Liberci. Boleslav nakročila k dnešní výhře v úvodní půli, kdy se trefili Nešpor a z penalty Štajner. Po změně stran snížil Harba, ale v 67. minutě definitivně rozhodl Ščuk.

Boleslav nechtěla připustit překvapení a na soupeře od začátku "vlétla". Výsledkem bylo rychlé vedení, které zařídil v sedmé minutě Nešpor po přihrávce od Štajnera. Domácí útočník postupoval sám na bránu a oblouček se mu podařilo umístit přesně k tyči.

Další nebezpečí znamenala spolupráce Chramosty se Štajnerem, ani jeden však ve velkých možnostech neuspěl. Domácí se prosadili až z penalty. Josl stáhl v pokutovém území Jarolíma a Štajner namířil placírkou přesně k tyči.

Hosté brzy po přestávce zdramatizovali průběh. Vaculík našel v 50. minutě přesným centrem našel volného Harbu, jemuž se podařilo hlavičkou snížit.

Hosté krátce ožili a zvýšili aktivitu, jenže Boleslav nechtěla připustit komplikace a v 67. minutě jí vrátil dvougólové vedení Ščuk. Z přímého kopu ho našel spoluhráč Jarolím. Ščuk se trefil už počtvrté v sezoně.

Domácí pak bez potíží kontrolovali hru a dokráčeli k třetí výhře za sebou. Z devíti kol prohráli jen jediné v Ostravě. Naopak Jihlava zůstává jediným týmem, který ještě venku nebodoval.

9. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 3:1 (2:0)
Branky: 7. Nešpor, 39. Štajner z pen., 67. Ščuk - 50. Harba. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Mokrusch. ŽK: Masopust, Josl (oba Jihlava). Diváci: 3597.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Jarolím, Ščuk - Štohanzl (82. Bořil), Štajner, Chramosta (90. Štoček) - Nešpor (87. Jeslínek). Trenér: Minář.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (72. Kliment), Jánoš, Koloušek, Karlík (63. Jungr), Vaculík - Harba (89. Teplý). Trenér: Komňacký.