Zlín - Karlovy Vary 3:1Zlín poprvé v sezóně naplno bodoval

23. Honejsek 1 : 1
50. Valenta 2 : 1
59. Čajánek 3 : 1

Zlín

Hokejisté Zlína vyhráli ve 4. kole extraligy nad Karlovými Vary 3:1 a poprvé v sezóně naplno bodovali. Úřadující vicemistři sice prohrávali od 17. minuty po trefě Jakuba Fleka, ale výsledek otočili Antonín Honejsek, Tomáš Valenta a do prázdné branky zpečetil výhru kapitán Petr Čajánek.

Zlínský forvard Petr Čajánek (vlevo) bojuje o puk s Jiřím Drtinou z Varů.

Před utkáním obdrželi zástupci společnosti Handicap? šek v hodnotě 51. 010 korun z internetové dražby dresu obránce Karla Rachůnka. K výtěžku přibylo dalších 20.000 korun, které mezi sebou vybrali zlínští hokejisté.

První třetina Zlínu nevyšla. Po drtivém tlaku v přesilovce se do největší šance dostal Veselý, jenž nastřelil pouze horní tyčku. Z nenápadné akce tak udeřili hosté. Z levé strany si najel Flek a zblízka překonal gólmana Štůralu. Dvacetiletý útočník tak ve svém druhém extraligovém utkání zaznamenal první branku.

Vstup do druhé části se Beranům podařil, když Honejsek šikovně tečoval střelu Tesaříka a vyrovnal. Štůralu vzápětí nepřekonali Zucker ani Roman Vlach. Poté domácím narostla křídla a aktivním pohybem trápili karlovarskou obranu, která odolávala i díky brankáři Závorkovi. Leška nadvakrát nepřelstil Závorku a po něm nastřelil tyčku Čech. V samotném závěru Köhler blafákem neoklamal pozorného Závorku.

V poslední dvacetiminutovce měli více ze hry svěřenci trenéra Rostislava Vlacha. Když už ale překonali obranný val soupeře, tak jim v cestě stál výborný Závorka. To už ale neplatilo v polovině třetiny, když v přesilovce skóroval Valenta. V závěru zápasu zpečetil výhru svého týmu gólem do prázdné branky kapitán Čajánek.

4. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška), 59. Čajánek (O. Veselý) - 17. Flek (J. Látal, Grman). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Flek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3747.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Šmach, Gulaši, Drtina, Grman, J. Látal, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - M. Látal, Balán, Dlouhý - Zucker, Roman Vlach, T. Rohan - Harkabus, Flek, Koblasa. Trenéři: Žemlička a Mlejnek.