Vítkovice - Brno 2:3Vítkovice zahazovaly šance a Brnu doma podlehly

23. Kuboš 1 : 2
33. Káňa 2 : 2
44. Káňa 2 : 3

Ostrava

Hokejisté Vítkovic podlehli ve 4. kole extraligy Brnu 2:3. Domácí v utkání dvakrát dohnali vedení soupeře, ale na přesilovkovou branku Jana Káni ze 44. minuty už nenašli odpověď. Dvěma góly se v utkání blýskl i jeho vítkovický jmenovec, hlavní postavou byl ovšem gólman Komety Jiří Trvaj, který v závěru druhé části domácím zlikvidoval několik vyložených šancí.

Zápas měl od svého startu remízový ráz: vyrovnaná hra, šance i tlak na obou stranách. Lépe do utkání vstoupila Kometa, ale Vondráček s Čermákem si vylámali zuby na Šindelářovi, který poprvé v sezoně dostal přednost před zkušenějším Málkem. Do třetice už to ale vyšlo Koreisovi, který Burianovu přihrávku od zadního hrazení zúročil přesnou trefou bez přípravy.

Hosté se ale z náskoku radovali jen 71 vteřin. Velkoryse se ho zbavili vlastní hrubkou ve středním pásmu, Burger v přečíslení ideálně nabil Káňovi, který bombou z voleje prostřelil Trvaje. Burger mohl v závěru první části stav i otočit, ale povedenou spolupráci s Valčákem už z úhlu nedokázal zakončit do poloodkryté brány.

Brno si vedení vzalo zpět v úvodu druhé části: exvítkovický obránce Kuboš natáhl v přesilové hře od modré čáry a Šindelář možná i díky teči nestihl včas reagovat.

Vítkovice pak přebraly otěže zápasu do svých rukou. Vtipem hýřila první řada, ale ani další Valčákovu výzvu Burger nezužitkoval a trefil jen Trvaje. Znovu musela přijít pomoc z hostujících řad, další propad a ztrátu puku Brňanů ve středním pásmu znovu potrestal přesným švihem Káňa. Domácí po vyrovnání ještě zvyšovali tlak, jenže Trvaj se překonával. Štencel na něj zblízka nevyzrál bekhendovou kličkou a Huna ani třemi dorážkami za sebou.

Vítkovický nápor se roztříštil o Trvaje, a když ve 44. minutě Kometě opět vrátil vedení brankou v přesilovce Káňa, domácí už nedokázali najít odpověď. Jednu stoprocentní šanci ještě měli. Svačina se po pasu Huny řítil v 52. minutě úplně sám na branku, ale Trvaj jeho sólo zmařil.

4. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. J. Káňa I (Burger, Valčák), 33. J. Káňa I - 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. J. Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Kempný (Brno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5132.
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Pastor, L. Kovář, Dudáš - J. Káňa I, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.