Chomutov - Litvínov 2:3 SNLukeš zařídil dvěma góly výhru Litvínova v severočeském derby

4. Svoboda 1 : 0
13. Lukeš 1 : 1
46. Piroš 1 : 2
60. Hruška 2 : 2
65. Lukeš 2 : 3

Chomutov

Hokejisté Chomutova prohráli ve 4. kole extraligy s Litvínovem 2:3 po samostatných nájezdech a dvěma góly včetně vítězné trefy v rozstřelu se podílel na výhře Vervy František Lukeš. Piráti dosáhli na bod díky trefě Davida Hrušky 17 sekund před koncem třetí třetiny.

Litvínovský kapitán Michal Trávníček před chomutovským brankářem Miroslavem Hanuljakem.

V úvodu byl aktivnější Chomutov, který se ve čtvrté minutě ujal vedení. Svoboda po přihrávce Baleje trefil pravý horní roh Francouzovy branky. Litvínov vyrovnal ve 13. minutě z nenápadné akce, když Lukeš napřáhl ještě před modrou čárou a propálil Hanuljaka v brance. Chomutovu mohl vrátit vedení ještě na konci úvodního dějství Račuk, ale v rychlosti nestačil zpracovat přihrávku Kašeho.

Ve druhé třetině se hrál opět rychlý hokej s množstvím akcí hlavně na chomutovské straně. Ani jedna ale nevedla ke gólu. Největší příležitost měl Chomutov při v 96 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem. Brankář Francouz ale v největší šanci dokázal kotouč mířící do branky odpálil lapačkou.

Litvínov se ve 46. minutě ujal vedení, když Rapáč našel před brankou volného Piroše a ten zakončil pod lapačku Hanuljaka. V půlce třetí třetiny mohl Litvínov rozhodnout, ale Hübl s Majdanem přečíslení dvou na jednoho nezužitkovali. Tlak Chomutova byl v závěrečné části dlouho neplodný a šancí se Piráti nedostávali. Až 17 sekund před koncem při power play Chomutova vyrovnal ze skrumáže před brankou přesnou trefou pod horní tyč Hruška.

Prodloužení se odehrálo převážně v obranné třetině Litvínova, k čemu přispělo i Chaloupkovo vyloučení. Chomutov ohrožoval Francouze ale jenom střelami od modré čáry, výraznější příležitost si nevypracoval. V rozstřelu se trefili jen hostující Lukeš a Hanzl.

4. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Jaroslav Svoboda (Balej), 60. D. Hruška - 13. Lukeš (Kousalík, Hübl), 46. Piroš (Rapáč, Ručinský), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Jeřábek, Salonen (Fin.) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Stříteský (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250.
Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Hromas - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Litvínov: Francouz - T. Pavelka, Kousalík, Chaloupka, Gula, Zeman, Stříteský - Lukeš, Hübl, Majdan - Trávníček, Hanzl, Martynek - Ručinský, Piroš, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.