Brno - Liberec 3:0Hokejisté Brna zlomili odpor Liberce až ve třetí třetině

46. Jenyš 1 : 0
55. Koreis 2 : 0
60. Káňa 3 : 0

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili v pátém kole Tipsport extraligy Liberec 3:0, když všechny branky vstřelili až v poslední třetině. Brňané si připsali třetí tříbodové vítězství za sebou a ve druhém utkání na domácím ledě udrželi zásluhou kvalitní defenzívy a brankáře Jiřího Trvaje čisté konto. Nejlepším hráčem Liberce byl brankář Marek Schwarz, který odolával dvě třetiny tlaku soupeře.

Urputný a bojovný hokej podložený tvrdými osobními souboji zcela ovládl úvodní dvě třetiny. Liberec po nedělní brankové přestřelce se Spartou se proti důrazné defenzívě Komety prosazoval jen s obtížemi.

Brňané psychicky povzbuzeni vítězstvími nad Chomutovem a ve Vítkovicích si vytvářeli od úvodních minut vytrvalý tlak. V koncovce si ale nedokázali poradit s brankářem Schwarzem. Většina střel mířila do něj a pokud se už před domácími hokejisty odkryla volnější část branky, tak mířili nepřesně. Bílí Tygři doplňovali svou hru pokusy o rychlé protiútoky, na pozorně chytajícího Trvaje ale nevyzráli.

Největší nabídku ke skórování propásl po akci Káni přesně v polovině zápasu Čermák, který se jen bezmocně chytil za hlavu, když přestřelil odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně nejproduktivnější hráč Tygrů Pospíšil nedotáhl pokus o blafák do úspěšného konce. Liberec promarnil v závěru druhého dějství další nabídku ke skórování, když se neprosadil v 62 sekund dlouhé přesilovce čtyři na tři.

Ve třetí třetině Kometa ještě zvýšila svůj tlak a brankář Schwarz ve 46. minutě poprvé kapituloval. Po úniku po levé straně sice ještě stačil Burianovu střelu vyrazit, dojíždějící Jenyš však kotouč dotlačil z bezprostřední blízkosti do branky. Po inkasovaném gólu Liberec přidal na důrazu, v přesilovce dostal protivníka pod tlak, střelecky se ale neprosadil. Naopak pět minut před koncem Koreis vstřelil od mantinelu druhý gól, který dal pojistku na vítězství Brna. Bílí Tygři ještě zkusili minutu před koncem hru bez brankáře, snížit se jim ale nepodařilo. Naopak se potřetí prosadila Kometa.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 46. Jenyš (Burian, Koreis), 55. Koreis (Burian, Dočekal), 60. J. Káňa II (Koreis, Čermák). Rozhodčí: Homola, Minář - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 6432.
Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý.