Vítkovice - Pardubice 6:5 PPVítkovice udolaly Pardubice v prodloužení, rozhodl střelec Káňa

Ostrava

Hokejisté Vítkovic porazili v 6. kole extraligy Pardubice 6:5 v prodloužení. Přestože domácí celé utkání vedli, o jejich vítězství rozhodl až v 64. minutě svým šestým gólem v sezóně Jan Káňa. Vítkovický útočník skóroval v pátém utkání za sebou.

Hokejisté Vítkovic se radují z výhry.

Na šestý pokus vyšel Vítkovicím nástup do zápasu lépe než soupeři a poprvé v sezóně zakusily radost z vedoucího gólu. Huna ho navíc už ve třetí minutě vstřelil parádní ranou pod horní tyčku, za kterou se Růžička jen ohlídl.

Domácí měli zahajovací desetiminutovku jasně ve své moci. Středním pásmem procházeli jako nůž máslem a z toho musely rezultovat další příležitosti. Roman křížným pasem vyslal do sóla Szturce, který ale pohořel na Růžičkovi, a hostujícího gólmana na brankovišti neprostřelil ani Kucsera.

Zahazovaní šancí se Vítkovicím brzy vymstilo: Kousal sáhl holí do nastřeleného puku a se štěstím ho dokázal usměrnit přímo mezi Šindelářovy betony. Vedení ale na domácí stranu rychle strhnul Szturc, který po buly opakovanou střelou prostřelil Růžičku. Před závěrem třetiny ještě Valčák ostrým hitem sestřelil hostujícího beka Ďalogu a vyřadil ho ze hry.

I na začátku druhé dvacetiminutovky hrály prim Vítkovice a Stehlík jim v přesilovce zajistil dvougólový náskok nahozením, které se před Růžičkou vynořilo až na poslední chvíli. S brankami se pak roztrhl pytel: Sýkora o 48 sekund později snížil, ale za další minutu navýšil vítkovické vedení po spolupráci s Hunou neobsazený Kucsera.

Přesto se obraz hry začal výrazně měnit ve prospěch Východočechů. Jejich odhodlání ještě znásobil Radil, který i v obležení protihráčů stihl puk ve 27. minutě pohotově poslat pod břevno. Pardubický nápor pak zesiloval s každou minutou. Kočí nastřelil při hře pět na čtyři tyčku, ale zakrátko přetavil převahu ve vyrovnání Kolář, který lehce změnil směr Noskovy střely.

Rozhodl Káňa

Blíž k výhře pak měli hosté, jenže ve 45. minutě nechali okamžik bez dozoru techniky Romana se Svačinou a jejich kombinace přinesla Vítkovicím vedení 5:4. Vydřený náskok ale domácí lehce pozbyli, po Kousalově střele z otočky musel svědomí zpytovat gólman Šindelář, kterému puk pod betonem projel za čáru. Kousal v závěru mohl završit i hattrick, ale pardubické ostřelování v přesilovce ke gólu nevedlo.

Domácí v prodloužení promrhali dvouminutovou přesilovku čtyři na tři, ale sotva vyloučený Píša skočil na led, prosadil se dorážkou na brankovišti Káňa.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Huna (Svačina, Roman), 10. Szturc (Húževka), 22. R. Stehlík (Valčák, Burger), 24. Kucsera (Huna, Kolouch), 45. Svačina (Roman), 64. J. Káňa (Barinka, Valčák) - 9. Kousal (Radil, Ďaloga), 23. P. Sýkora, 27. Radil (Starý), 35. Kolář (T. Nosek, T. Zohorna), 49. Kousal (Starý). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4038.
Vítkovice: Šindelář - L. Kovář, R. Stehlík, Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka - Szturc, Húževka, Strapáč - J. Káňa, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - Kolář, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Starý - J. Veselý, Číp. Tybor. Trenéři: Venera a M. Říha ml.