Chomutov - Slavia 6:7 SNSlavia má šestou výhru v řadě, ale proti Chomutovu se nadřela

Chomutov

Hokejisté Slavie vyhráli v 6. kole extraligy na ledě Chomutova a stále si drží jako jediní v soutěži neporazitelnost. Piráti proti lídrovi dokázali vynutit prodloužení, přestože už prohrávali 1:4 a 2:5, ale v rozstřelu rozhodl ve prospěch Pražanů Lukáš Krenželok. Díky trefě Lukáš Pulpána 23 sekund před koncem třetí třetina ale Chomutov se Slavií vůbec poprvé v nejvyšší soutěži bodoval.

Chomutovský Marek Sikora se natahuje po puku před Tomášem Doležalem ze Slavie.

V první třetině bylo k vidění pět gólů, z toho čtyři v síti Pirátů. Na třech z nich se podepsal domácí brankář Hanuljak. První branka padla už po 45 sekundách hry, když Kolařík první střelou utkání chomutovského brankáře prostřelil. Už za 25 vteřin bylo vyrovnáno. Divíšek stál na správném místě a bekhendem poslal kotouč do odkryté branky.

Do vedení opět poslal Slavii v sedmé minutě Sklenář, když Hanuljak neudržel nahození Růžičky a slávistický útočník měl snadnou úlohu. Na 3:1 zvýšil Klhůfek, který téměř z nulového úhlu trefil do mezeru mezi Hanuljakem a tyčkou. Ve 13. minutě se radovali hosté znovu, když měl Hanuljaki zakrytý výhled a přesně zamířil Štich. Hanuljaka vystřídal Řehoř a předvedl se v 19. minutě, kdy zlikvidoval samostatný únik Růžičky.

V druhé třetině ve 33. minutě snížil na 2:4 svým prvním gólem v dresu Pirátů Bartečko, když se prosadil z dorážky. Ale přesně za minutu, Řehoř neudržel Tomicovu střelu a Bednář zavěsil do prázdné branky. Domácí se ale nevzdali a dokázali vyrovnat. Nejdříve 12 minut před koncem třetí třetiny se prosadil Balej, když ve vzduchu tečoval Račukovu střelu od modré čáry. V 54. minutě se prosadil opět Balej a za 85 sekund vyrovnal Kubinčák.

Jenže za dalších 22 vteřin opět vedla Slavia, když se trefil přesnou střelou k tyči Skokan. Domácí ale v čase 59:37 znovu smazali ztrátu, když v přesilovce umocněné power play skóroval od modré čáry Pulpánovi. Prodloužení nerozhodlo a v rozstřelu rozhodl Krenželok.

6. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 6:7 po sam. nájezdech (1:4, 1:1, 4:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Divíšek (D. Hruška, Kubinčák), 33. Bartečko (Balej, Jaroslav Svoboda), 48. Balej (Račuk, Lakos), 54. Balej, 55. Kubinčák (Divíšek), 60. Pulpán (D. Hruška, Jar. Svoboda) - 1. Kolařík (Bednář), 7. Sklenář (V. Růžička ml., Štich), 11. Klhůfek (Žejdl), 13. Štich (Kadlec, Žejdl), 34. Bednář (Jelínek, Wharton), 56. Skokan (Krenželok, Micka), rozhodující sam. nájezd Krenželok. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3122.
Chomutov: Hanuljak (13. Řehoř) - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Tomica - Krenželok, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Klhůfek, Poletín - Micka, Skokan, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.