Liberec - Kladno 1:3Kladno poprvé v sezóně naplno bodovalo

34. Kuchler 0 : 2
47. Bulíř 1 : 2
48. Tenkrát 1 : 3

Liberec

Hokejisté Kladna zvítězili v 6. kole extraligy na ledě Liberce 3:1 a připsali si svou první výhru za tři body v sezóně. O osudu utkání rozhodly nevyužité přesilové hry domácích, kteří jich měli k dispozici devět, ale branku vstřelit nedokázali. Gólem a asistencí se na výhře Rytířů podílel Jan Dalecký, dvě přihrávky zaznamenal Tomáš Kaberle.

Útočníci Kladna Ondřej Havlíček (vlevo) a Jan Dalecký se radují gólu.

Aktivněji vstoupili do utkání i zásluhou přesilové hry domácí, branku ale z úvodního tlaku vytěžit nedokázali. Hosté zahrozili poprvé také v přesilovce, kdy nebezpečně pálil Růžička. Ihned z protiútoku mohl v oslabení skórovat Hunkes, jeho dělovku však zastavilo břevno. I další velkou šanci měli Bílí Tygři ve vlastním oslabení, Valský však nedokázal za Cháberu usměrnit Čakajíkovu střílenou přihrávku.

Poté se pěknou individuální akcí blýsknul liberecký Filippi, ani nadvakrát však Cháberu nepřekonal. Do vedení tak šli hostující Rytíři. Havlíček vystihl libereckou rozehrávku a v přečíslení dva na jednoho vyzval ke skórování Daleckého, který uklidil puk do odkryté branky.

Druhá třetina začala opatrným hokejem na obou stranách. Až v polovině utkání mohl vyrovnat Víšek, z bezprostřední blízkosti ale Cháberovu branku přestřelil. Kladno tak udeřilo z nenápadné akce. Kaberle posunul puk na Kuchlera a jeho střela k tyči znamenala dvoubrankový náskok pro hostující Rytíře.

Domácí měli možnost se stavem utkání něco udělat v několika po sobě jdoucích přesilových hrách. Liberečtí je však nesehráli vůbec dobře a za pískotu domácího publika Cháberovu branku prakticky neohrozili.

Třetí dějství začali lépe Rytíři, Schwarz si však se střelami Treilleho a Dragouna poradil. Snížení se domácí dočkali ve 47. minutě, kdy se po krásné souhře s Čakajíkem trefil Bulíř. Radost z gólu ale Libereckým dlouho nevydržela. Jak využít přesilovku ukázal domácím Tenkrát, kterému přesně přihrál Kaberle.

Liberec se snažil tlačit do útoku, ale dobře bránící hosté je do žádné větší šance nepustili. Trenér domácích Hynek sáhl v posledních dvou minutách ke hře bez brankáře, ale hosté si už závěr zápasu pohlídali.

6. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Bulíř (Čakajík) - 15. Dalecký (Havlíček), 34. Kuchler (T. Kaberle, Dalecký), 48. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4351.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Bulík - Zacha, Dušek, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.