Sparta - Třinec 8:3Sparta rozstřílela Třinec, Ton stihl v první třetině hattrick

51. Pech 8 : 3

Hokejisté Sparty porazili v 6. kole hokejové extraligy Třinec 8:3. K vítězství Pražanů přispěl nejvíce zkušený útočník Petr Ton, který již během první třetiny zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci. Úvodní gól zápasu přitom vstřelil již po sedmi vteřinách, čímž si připsal nejrychlejší trefu sezóny. V dresu poražených dal všechny tři góly forvard Martin Adamský.

Sparťan Petr Ton (vlevo) se spolu s Jaroslavem Hlinkou raduje ze své branky.

Domácí spustili očekávané ofenzivní manévry bleskově po zahajovacím buly. Hlinka vybídl ke skórování kanonýra Tona a ten nezaváhal. Již v páté minutě lovil hostující gólman Hrubec kotouč ze sítě znovu a opět se tak stalo po zakončení Tona, který zužitkoval přesilovku za prohřešek Bonka. Už 24 vteřin poté však přibrzdil euforii domácích Adamský.

Hra se poté trochu zklidnila a vyrovnala. V 19. minutě ale vrátil Spartě dvougólové vedení kapitán Rolinek a výrazným krokem k další tříbodové výhře před svými diváky bylo pak uzavření hattricku Tona 21 sekund před přestávkou.

Od druhého dějství naskočil do třineckého brankoviště Konrád místo Hrubce a chvíli se zdálo, že by se Slezané mohli ještě poprat o body. Zvláště poté, co ve 25. minutě snížil Adamský. Jenže sparťané v rozmezí necelých čtyř minut v polovině duelu odskočili zásluhou přesilovkových zásahů Kumstáta s Hlinkou na 6:2. Za hosty zkorigoval skóre Adamský a také on završil hattrick.

Když hned po 85 vteřinách třetí části ukončil jakékoliv myšlenky Ocelářů na zvrat v signalizované početní výhodě Přibyl, začalo oboustranně útočné představení, v němž oba celky bavily bezstarostným hokejem. Ve 43. minutě mohl další svou trefu přidat Ton, jehož v úniku zahákoval Martin Růžička. Konrád ale Tonovu oblíbenou fintu se zakončením bekhendovým blafákem dobře prokoukl.

Přes dalších několik slibných příležitostí se skóre změnilo až v 51. minutě zásluhou Pechova gólu na 8:3 a halou se poprvé nesl pokřik "deset, deset". I přes dvě početní výhody už se ale domácí znovu netrefili. Trestné střílení měli 47 vteřin před závěrem k dispozici i hosté, Polanský však nezamířil přesně.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. P. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 5. P. Ton (Pilař, Piskáček), 19. Rolinek (P. Ton, Piskáček), 20. P. Ton (J. Hlinka), 29. Kumstát (Kubát, Krejčík), 33. J. Hlinka (Rolinek), 42. Přibyl (Piskáček, I. Rachůnek), 51. Pech (Kumstát, Klimek) - 5. Adamský (Polanský), 25. Adamský (Roth, Polanský), 38. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Kalivoda, Homola - Charvát, Frodl. Vyloučení: 1:7. Využití: 3:0. Diváci: 5814.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.
Třinec: Hrubec (21. Konrád) - Hrabal, Linhart, Galvas, Roth, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.