Olomouc - Brno 2:0Olomouc porazila Brno díky druhé půli, slaví třetí výhru v řadě

68. Ordoš 1 : 0
82. Varadi 2 : 0

Fotbalisté Olomouce v prestižním moravském derby zvítězili nad Brnem 2:0 a připsali si třetí výhru v nejvyšší soutěži za sebou. Hanáci za triumf v 10. kole soutěže vděčí především svému zlepšení ve druhém poločase, kdy se střelecky prosadili Michal Ordoš s Adamem Varadim. Prvně jmenovaný ještě v 61. minutě neproměnil penaltu. Sigma se dostala na sedmé místo, Brno je třinácté.

Radost olomouckých fotbalistů - ilustrační foto

Olomouc ale musela být hodně trpělivá, aby obranu soupeře prolomila. V úvodu totiž na Andrově stadionu hrozili hlavně hosté a první dvě šance patřily jejich útočníkovi Skalákovi. Brno se naopak neprosadilo s taktikou nakopávaných míčů na urostlého forvarda Kroupu a také domácí se před brankou soupeře trápili.

Po změně stran Sigma ale hostující celek dostala pod tlak a Brňany dlouho zachraňoval brankář Hladký. V 53. minutě stačil akrobatickým zákrokem vyrazit střelu Javůrka a o chvíli později sledoval, jak Doležal hlavičkuje nad břevno.

Ordoš neproměnil penaltu, pak dal vítězný gól

Krušné chvíle zažili Brňané po hodině hry. Hlavička Ordoše se odrazila od tyče k volnému Doležalovi, kterého stáhl obránce Pernica. Následný pokutový kop ale Ordoš neproměnil, jeho špatně umístěnou střelu brankář Hladký chytl. I když olomoucký tlak pokračoval, domácí útočníci svou zbrklostí šance trestuhodně zahazovali.

Sigma se prosadila až v 68. minutě, kdy aktivně hrající Ordoš napravil svoje předcházející penaltové zaváhání a po přesném centru střídajícího Navrátila vstřelil vedoucí branku. Brněnský kouč Kotal posílil v závěrečných dvaceti minutách útok, ke Kroupovi zařadil střídajícího Markoviče a byť Zbrojovka získala územní převahu, využít ji nedokázala.

Olomouc vyztužila defenzívu a spoléhala hlavně na brejky. Po jednom z nich mohl zvýšit náskok Varadi, jenž ale pouze trefil nohy padajícího brankáře Hladkého. O několik minut později po dalším brejku si Varadi už Hladkého chytře obhodil a snadno přidal pojišťující branku. Brno se už nezmohlo ani na případnou korekci výsledku. Hosté si tak připsali šestou prohru z posledních sedmi ligových zápasů.

10. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Branky: 68. Ordoš, 82. Varadi. Rozhodčí: Jech - Urban, Kovařík. ŽK: Hyčka, Pernica (oba Brno). Diváci:4411.
Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Karaš, Houska (88. Wiljaars), Ordoš - Falta, Doležal (76. Varadi), Javůrek (65. Navrátil). Trenér: Kotůlek.
Brno: Hladký - Janotka, Buchta, Pernica, Hyčka - Pašek (73. Markovič), Glaser (64. Přerovský), Frejlach, Fischer, Skalák (85. Lutonský) - Kroupa. Trenér: Kotal.