Litvínov - Třinec 1:3Šlégr Litvínov nespasil, Severočeši podlehli Třinci

26. Kousalík 1 : 0
32. Rufer 1 : 1
50. Růžička 1 : 2
59. Bonk 1 : 3

Hokejisté Litvínova prohráli v 7. kole hokejové extraligy s Třincem 1:3. Severočechům při svém prvním startu v sezóně nepomohl k bodovému zisku ani bek Jiří Šlégr. Domácí sice vedli, ale Oceláři ve druhé polovině duelu skóre otočili.

Litvínovský Jiří Šlégr.

Úvod střetnutí patřil Litvínovu, ale závaru před Hrubcovou brankou nedokázali Piroš s Hüblem využít. Následovala střela Stříteského od modré, ale Hrubec svůj tým podržel. Poté přišla hluchá pasáž hry, do níž zapadli i diváci, takže na stadionu občas bylo ticho jako v kostele. Až v závěrečné minutě úvodní třetiny se skvěle předvedl Francouz, jenž výtečně zakročil proti Polanskému.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří v početní výhodě zatlačili Severočechy do defenzivy, ale vedoucí branku nevstřelili a tak se radovali na druhé straně Litvínovští. V dvojnásobné přesilové hře napřáhl od modré čáry Kousalík a kotouč propadl Hrubcovi pod rukou za brankovou čáru.

Poté mohl zvýšit skóre Hübl, ale jeho střelu švihem třinecký brankář lapil. V polovině utkání byli domácí opět v úzkých a koledovali si o vyrovnání, které nakonec i přišlo ve 32. minutě z hole Rufera, který mohl v poklidu zacílit z mezikruží.

O chvilku později předvedl divákům parádní bodyček Zeman, který si vyšlápl na snajpra Růžičku a poslal ho k ledu. V závěru prostředního dějství našel Hanzl Martynka, ten však poloprázdnou branku netrefil.

Hned v úvodu třetí části mohl skórovat Adamský, ale jeho pokus bravurně zneškodnil Francouz. Poté Zeman dvakrát pálil od modré, ale branka z toho nebyla a tak se na druhé straně z ojedinělé akce ocelářů trefil po krásném Galvasově pasu Marek Růžička.

Verva následně vrhla všechny síly do útoku, jenže jí to nebylo nic platné - všechny pokusy zastavila třinecká obrana v čele s výborným Hrubcem. Domácí ještě zkoušeli vabank s hrou bez brankáře, ale Lukeš chyboval v rozehrávce a Bonk vstřelil třetí branku Ocelářů.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Kousalík (V. Hübl) - 32. Rufer (Ostřížek), 50. Marek Růžička (Galvas), 59. Bonk. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4037.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Pavlík, Šlégr - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Piroš, Ručinský - Jurčík, J. Černý, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Třinec: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Zíb - Martin Růžička, Bonk, Rufer - Gorškov, Polanský, Adamský - Ostřížek, Marek Růžička, Varaďa - Zagrapan, Matuš, Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.