Pardubice - Hr. Králové 3:2 PPBenákova přesilovková trefa rozhodla o výhře Pardubic v prodloužení

3. Rousek 0 : 1
9. P. Sýkora 1 : 1
31. Langhammer 1 : 2
34. Somík 2 : 2
63. Benák 3 : 2

Hradec Králové dokázal bodovat i pošesté za sebou, ale nakonec jsou vítězem extraligového derby Pardubice. V prodloužení rozhodla přesilovková Benákova rána. Hosté z Hradce před dosud největší návštěvou v této sezóně dvakrát v utkání vedli, ale gólová odpověď Pardubic přišla pokaždé docela rychle a nakonec byli domácí šťastnější.

Pardubický obránce Zdeněk Čáp (vlevo) a útočník Hradce Jaroslav Kudrna.

Svačinu, kterou musí podle předem uzavřené sázky manažer poraženého klubu dopravit v pondělí do kabiny vítězů derby, tak bude zajišťovat hradecký Kmoníček. Přes deset tisíc diváků v hledišti doslova nabitém k prasknutí a jiskřivá atmosféra v ochozech i na ledě. Ze všech stran vyhecovaný duel hokejistů Pardubic a Hradce Králové, na jehož obnovení extraliga čekala téměř dvacet let, nesl všechny správné znaky derby.

Domácí postavili poprvé v sezóně do branky veterána Salfického a už po dvou minutách a 45 vteřinách hry lovil puk ze sítě. Z dorážky u tyčky se prosadil hradecký Rousek. Radost v sektoru hostů vydržela jen do prvního vyloučení. Harantův faul potrestal těsně před návratem provinilce na led rychlík Sýkora, jenž v 9. minutě prostřelil Kantora mezi betony.

Hradci dobře fungovalo forčekování i pečlivé bránění, Pardubičtí se snažili tvořit, ale ani jeden celek nezískal výraznou převahu. Také na poměr střel bylo utkání hodně vyrovnané. Na ledě byla k vidění i spousta tvrdých osobních soubojů, obě mužstva i v tomto směru prokázala velkou odolnost.

Když se ale pardubický Nosek v polovině zápasu dopustil nedovoleného bránění, hradecký Mountfield hned předvedl, proč patří ve využívání přesilovek mezi nejlepší týmy v soutěži. Langhammer na konci dobře sehrané kombinace usměrnil do branky Mikušovu přihrávku od modré. Vzápětí ale přišlo Mertlovo podražení a početní výhodu zužitkoval také pardubický celek, když puk do hradecké branky nadvakrát dotlačil Somík.

Zápas přes šance na obou stranách dospěl k prodloužení, v němž byl vyloučen hradecký Škoda a na trestné lavici seděl jen osm sekund. Po vyhraném pardubickém vhazování Benák napřáhl od modré čáry a propálil vše, co stálo před ním. Vděční diváci zaházeli led perníčky.

7. kolo hokejové extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Píša, Marha), 34. Somík (V. Kočí, Marha), 63. Benák (P. Sýkora, Somík) - 3. Rousek (Švihálek, Knotek), 31. Langhammer (Mikuš, Ptáček). Rozhodčí: Čech, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).
Pardubice: Salfický - V. Kočí, Píša, Čáp, Benák, Vašíček, Gregorc - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Starý - Tybor, Číp, J. Veselý. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Kudrna, Langhammer, L. Květoň - Tvrdík, Škoda, Červený - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.