Třinec - Karlovy Vary 3:1Černá série Varů pokračuje, Třinci podlehly pojedenácté za sebou

22. Varaďa 1 : 0
26. Zagrapan 2 : 0
33. Hruška 2 : 1
54. Růžička 3 : 1

Hokejisté Třince zdolali v 8. kole extraligy Karlovy Vary 3:1 a sérii svých vítězství nad Energií natáhli už na 11 utkání. Výhru v urputné bitvě domácím pojistil šest minut před koncem dosud spící kanonýr Martin Růžička, který až v osmém utkání sezóny ukončil své čekání na první gól.

Hokejisté Třince (zleva) Tomáš Linhart, Jiří Polanský, Martin Adamský a Daniel Krejčí se radují z gólu.

Dvacet minut to z obou stran byla velká bída. Rozháraný boj o střední pásmo neměl vítěze, domácí favorit se absolutně nemohl prosadit a po karlovarském výpadu v šesté minutě ještě děkoval gólmanu Hrubcovi, že hbitým rozštěpem vytěsnil nepříjemnou ránu Balána.

Hokejové selance učinil v nástupu do druhé části přítrž Varaďa, který ve 22. minutě po vhazování zaskočil Závorku rychlým bekhendem. První gól Třinci rozvázal ruce. Přestál Koblasovu šanci, který zblízka z dorážky nepřekonal Hrubce, ale pak domácí zrychlenou a přesnější kombinací dostávali Energii do úzkých. Druhý gól přidal po rychlé souhře čtvrtého útoku na brankovišti Zagrapan.

Třinec se v ofenzívě ještě více zklidnil, ale třetím gólem hosty nedorazili ani z vyložených šancí Martin Růžička, Rákos a Varaďa, který zblízka bekhendem minul prázdnou branku. Západočeši tak ještě zvedli hlavu a po perfektní spolupráci Vlacha s Hovorkou na jeden dotek v přesilovce snížil Hruška.

A zápas, který nabíral na obrátkách, znovu ustoupil taktice. Domácí se zase více stáhli do středního pásma, což byla past na karlovarské naděje. Hosté si s přehuštěnou defenzívou vůbec nevěděli rady. Třinec zpečetil tři body až šest minut před koncem, když své střelecké trápení prolomil Martin Růžička a povedeným forhendem po úniku s Rothem se v osmém utkání dočkal prvního zápisu do střelecké listiny v sezóně.

Těsně před koncem mohl úplný závěr ještě zdramatizovat Zaťovič, ale tváří v tvář trefil Hrubce jen do hrudníku. Vary tak na tříbodové vítězství proti Třinci čekají víc než čtyři roky.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Varaďa, 26. Zagrapan (Rufer, Ostřížek), 54. Martin Růžička (Roth, Adamský) - 33. R. Hruška (Rom. Vlach, Hovorka). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 3026.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Matuš - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Marek Růžička, Varaďa - Ostřížek, Zagrapan, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.
Karlovy Vary: Závorka - Grman, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Rom. Vlach, Doležal - Zucker, Flek, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek, Kverka a Kněžický.