Hradec Králové - Brno 2:1 PPHradec Králové posedmé v řadě bodoval, udolal Brno v prodloužení

3. Holec 0 : 1
34. Škoda 1 : 1
64. Mertl 2 : 1

Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili v 8. kole extraligy Kometu Brno 2:1 v prodloužení. Východočeši posedmé za sebou bodovali a v tabulce poskočili před svého dnešního soka na čtvrtou příčku. O jejich výhře rozhodl gólem v 64. minutě útočník Tomáš Mertl.

Hokejisté Hradce Králové se radují ze vstřelení gólu.

Hradec šel sice do utkání s úspěšnou bodovou šňůrou, ale dvakrát po sobě prohrál. V pátek po nájezdech s Litvínovem a v neděli vyšponované derby v Pardubicích. I proto chtěl Kometu, která měla stejně bodů jako Východočeši, zdolat. Ke splnění úkolu nemohl pomoci absentující útočník Tvrdík. Naopak hosté se vytasili s novou zbraní. Do brány se postavil třiadvacetiletý Čiliak, pro nějž to byl první ostrý start v extralize. Dosud si nejvyšší soutěž vyzkoušel jen jako náhradník na střídačce.

Právě mladý gólman byl po většinu zápasu klíčovým mužem týmu trenéra Kýhose. Především jeho bleskové zákroky lapačkou byly unikátní. Takto se v první třetině předvedl proti Mertlově střele v přesilovce, ve druhé části proti Knotkově úniku a ve třetí třetině lapil bombu kapitána Šimánka.

Čiliak tak dlouho držel vedení, které si Brno zajistilo bleskově už ve třetí minutě hry. Odražený puk trefil zblízka do brány Holec, domácí brankář Kantor nestačil zareagovat. Po brance bylo Brno lepší, Hradec se mírně zvedl až v polovině první třetiny a do tlaku se dostal především po chytrém tahu kouče Draisaitla, jenž si krátce před polovinou druhé části vzal oddechový čas, čímž utlumil snahu Komety.

Od té chvíle byl Mountfield výrazně lepší. Jenže tentokrát se mu nedařily přesilovky. Přitom před utkáním byl v jejich využívání nejlepším týmem extraligy. Přesto domácí vyrovnali. Ve 34. minutě skóroval přízemní střelou útočník Škoda. Nejprve byla branka připsána kapitánu Šimánkovi, jenž puk, který bleskově vyletěl z brány, dorážel.

V závěrečné třetině sledovala nejnižší hradecká návštěva (3594 diváků) nápor Mountfieldu a rychlé kontry hostů. Čiliaka však nepřekonal vysoký Langhammer ani 19 vteřin před koncem Šimánek. Rozhodnout mohl i brněnský Čermák, toho však zastavil Kantor.

Do prodloužení vstoupili domácí v početní výhodě, v ní však Květoň trefil pouze tyč. Další přesilovku už Hradec využil, po Šimánkově přihrávce rozhodl Mertl, jehož branku posvětil videorozhodčí.

8. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Škoda, 64. Mertl (Šimánek, Mikuš) - 3. Holec (H. Zohorna). Rozhodčí: Wagner, Lacina - Lučan, Bryška. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3594.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Kudrna, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek - Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Brno: Čiliak - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Němec, Burian - H. Zohorna, Holec, Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.