Karlovy Vary - Litvínov 3:1Karlovy Vary porazily Litvínov a už nejsou poslední

38. Hruška 2 : 0
42. Vlach 3 : 0
49. Hanzl 3 : 1

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v 9. kole extraligy Litvínov 3:1 a opustili poslední místo tabulky. Energie bodovala ve třetím ze čtyř zápasů po změně trenéra, pod vedením Karla Mlejnka získala sedm bodů.

V úvodu podkrušnohorského derby měl šanci hostující Hanzl, ale do vedení šli domácí. Už ve 3. minutě ve vlastním oslabení ujela dvojice Zucker - Dlouhý a překonali Fraňka, který opět nahradil zraněnou brankářskou jedničku Francouze.

Poté se útoky 'přelévaly' ze strany na stranu, více šancí měl Litvínov, ale Závorka byl pozorný. Po střele Jakuba Černého mu pomohla tyč. Za domácí mohl odpovědět Vlach, ale Fraňka nepřekonal.

Ve druhé třetině litvínovští hráči tlačili a domácí vyráželi do brejků. Na šanci Hrušky, který v početní převaze ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana, odpověděl bombou od modré Gula. Balán se poté stal dalším hráčem, který trefil tyč.

Velkou šanci vyrovnat měli hosté při 24 sekundy dlouhé přesilové hře pět na tři, ale neuspěli ani poté v klasické početní výhodě. V závěru druhé části se prosadili domácí. Hruška získal puk v útočném pásmu a blafákem nedal Fraňkovi šanci.

Akcie černožlutých ještě více poklesli ve 42. minutě, když si Vlach po samostatné akci položil hostujícího brankáře a potřetí rozjásal více než tři tisíce diváků v KV aréně. Místo Fraňka následně do litvínovské branky nastoupil Nechvátal.

Jiskru naděje pro hosty vykřesal ve 49. minutě Hanzl, který střelou pod horní tyč prolomil 142 minut trvající litvínovskou střeleckou mizérii. Kuriozitou závěrečné třetiny byly ze strany Karlových Varů tři tresty za vyhození puku do hlediště. Při třetím vyloučení Zuckera se hosté odhodlali ke 158 vteřin trvající power play šest na čtyři, ale ani v té se jim nepodařilo duel zdramatizovat.

9. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:0, 1:_1)
Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Zucker), 38. R. Hruška (Zaťovič), 42. Roman Vlach (Koblasa, Balán) - 49. Hanzl (Martynek). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3129.
Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Kubka, J. Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Doležal, Roman Vlach, Koblasa - Dlouhý, Vachovec, Zucker - Kytnár, Balán, Tomeček. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Litvínov: Franěk (44. Nechvátal) - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Sklenička, Gula, Šlégr - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Ručinský - Rapáč, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.