Litvínov - Brno 1:4Litvínov podlehl Brnu a po čtvrté prohře v řadě je poslední

40. Dočekal 0 : 2
44. Stříteský 1 : 2
46. Zohorna 1 : 3
51. Dočekal 1 : 4

Hokejisté Litvínova prohráli v 10. kole extraligy s Kometou Brno 1:4, počtvrté za sebou nebodovali a klesli na poslední místo. Na vítězství hostů se podílel třemi body za dvě branky a jednu asistenci útočník Martin Dočekal.

V brance Vervy nastoupil Nechvátal a už po 10 vteřinách musel zasahovat proti střele Jakuba Svobody. V šesté minutě vypálil domácí Pšurný, ale Trvaj zakročil betonem. V polovině první části našel Šlégr před brankou Lukeše, ten ale v jasné příležitosti selhal.

Poté Šlégr chyboval v rozehrávce, ale Němec jeho chybu nepotrestal. V závěru úvodní třetiny ještě prověřil Nechvátala střelou od modré čáry Kuboš, ale neuspěl ani z následné dorážky aktivní Němec.

Do prostřední části vstoupili aktivněji domácí. Martynek se po krásné Skleničkově přihrávce řítil sám na Trvaje, ale s šancí dobře nenaložil. Poté se prodral před branku Černý, ale i s jeho pokusem si hostující brankář poradil. Na druhé straně se připomněli i hosté, když prověřil Nechvátala Burian, ale domácí mladík si poradil.

Následovala Pirošova šance Piroše při hře čtyř proti čtyřem, ale Trvaj si poradil jak se střelou, tak s dorážkou. Ve 36. minutě orazítkoval Kempný břevno a na druhé straně Gula tyčku. Branek se diváci dočkali až v závěru druhé třetiny. Nejprve se po Skleničkově chybě trefil Jakub Svoboda a o 28 vteřin později opět po chybě domácích Dočekal.

Severočeši vlétli aktivně do závěrečné části, dočkali se i snížení z hole Stříteského, to však bylo z jejich strany vše. Poté už se opět trefovali pouze Brňané. Ve 46. minutě se krásně do šibenice trefil z levého křídla Zohorna a skóre na konečných 4:1 pro Kometu uzavřel vlastní brankou obránce Pavelka, který tečoval puk mimo dosah Nechvátala. Gól byl připsán Dočekalovi.

10. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. Stříteský (Hanzl, Sklenička) - 39. Jakub Svoboda (Dočekal), 40. Dočekal (J. Hruška, D. Nosek), 46. H. Zohorna (Holec, Kempný), 51. Dočekal. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3688.
Litvínov: Nechvátal - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Sklenička, Gula, Šlégr - Rapáč, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Ručinský - Majdan, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Dočekal, Dolníček, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, Vondráček - Jenyš, J. Hruška, Burian - H. Zohorna, Holec, P. Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.