Slavia - Sparta 0:6Slavia před rekordní návštěvou sezóny schytala v pražském derby těžký debakl

11. Rachůnek 0 : 1
21. Buchtele 0 : 2
24. Hlinka 0 : 3
29. Hlinka 0 : 4
34. Ton 0 : 5
59. Pech 0 : 6

Totálním debaklem domácí Slavie skončilo první pražské derby sezóny. Hokejisté Sparty po výborném výkonu, kdy celý zápas jednoznačně dominovali a místy si na ledě se sešívanými dělali, co chtěli, zvítězili 6:0. Utkání sledovalo 11 716 diváků, nejvyšší návštěva tohoto ročníku.

Ivan Rachůnek (druhý zprava) střílí první gól Sparty v derby proti Slavii. Vlevo přihlíží útočník červenobílých Jaroslav Bednář, vpravo brankář Dominik Furch.

Pochopitelně, že si na Spartu věřili, vždyť posledních pět vzájemných soubojů s ní vyhráli, což jim dodávalo sebevědomí. Jenže hned od úvodních minut byli slávisté v těžké defenzivě. I proto, že už ve třetí minutě hráli po faulech Valacha s Bednářem osmdesát vteřin ve třech hráčích v poli. Hosté sice dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nevyužili, z rytmu je to ale nevyvedlo.

Ba naopak, neboť na domácí branku se valil jeden útok za druhým. V desáté minutě sice ještě Pech v sólovém úniku Furcha nepřekonal, o minutu později ale zpoza branky našel Přibyl Ivana Rachůnka, který otevřel skóre. A se sešívanými mohlo být ještě hůře, neboť vzápětí trefil tyčku po dělovce od modré Gřegořek a stejně dopadl o chvilku později i kapitán Rolinek.

Marnost Slavie nejlépe ilustruje fakt, že hostující gólman Pöpperle musel v první dvacetiminutovce zasahovat proti jediné střele... Nejenže ve druhé části se obraz hry vůbec nezměnil a Holešovičtí dál dominovali, navíc dokázali být mnohem efektivnější v koncovce.

Furch po pátém gólu odjel na střídačku

Hned v jednadvacáté minutě totiž Buchtele přidal druhý gól, pak sice slávisty při Přibylově zakončení už potřetí v zápase zachránila branková konstrukce, ve 24. minutě se ale Hlinka při přesilovce protáhl domácí obranou a perfektní střelou nad Furchovu lapačku zvýšil.

Sparta si na ledě dělala, doslova co chtěla, a čtvrtý gól při přečíslení dvou na jednoho vstřelil Hlinka. A když ve 34. minutě Ton rozvlnil bekhendovým pokusem z levého kruhu síť popáté, gólman Slavie Furch prchl na střídačku, aby své místo přepustil Adamu Svobodovi, který tak naskočil do svého prvního zápasu sezóny. Nevedl si v něm vůbec špatně, neboť pochytal hned několik solidních šancí Jandačových svěřenců.

Až ve 46. minutě přišla první nebezpečnější příležitost slávistů, ujíždějícího Bednáře ovšem vychytal Pöpperle. Alespoň symbolického úspěchu se tak červenobílí nedočkali, v 59. minutě navíc uzavřel na 6:0 pro hosty Pech. Slavia si tak připsala už čtvrtou porážku v řadě, naopak Sparta přerušila sérii dvou proher a v tabulce se posunula na druhé místo.

11. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 21. Buchtele, 24. J. Hlinka (T. Rachůnek), 29. J. Hlinka (P. Ton), 34. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 11 716.
Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Poletín - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.