Kladno - Brno 5:1Kladno díky dvěma trefám Treilleho a Patery zdolalo Kometu

39. Patera 3 : 1
40. Patera 4 : 1
51. Treille 5 : 1

Kladno

Hokejisté Kladna zdolali v 12. kole Tipsport extraligy Kometu Brno 5:1 a po předchozím čtyřzápasovém čekání na plný bodový zisk na domácím ledě podruhé za sebou byli stoprocentně úspěšní. Po dvou gólech vstřelili Sacha Treille a kapitán Rytířů Pavel Patera, který navíc přidal i asistenci. Kometa vyšla v pátém utkání venku v této sezóně poprvé bodově naprázdno.

Kladenský útočník Sacha Treille (vpravo) se raduje se obránci Milanem Douderou (vlevo) a Ivanem Majeským (zády) z gólu.

Do prvního náznaku šance se dostal po průniku hostující Němec, jehož bekhendový pokus Chábera kryl. Ve čtvrté minutě slavili vedení Rytíři, když z levé strany od mantinelu nahodil puk Tenkrát a trefil se přesně do pravého horního rohu Trvajovy branky.

Kometa převzala iniciativu, ale pokusy Žižky, Němce či Jenyše k vyrovnání nevedly. Naopak 37 vteřin před koncem první třetiny zvýšili domácí. Teč Rudovského ještě Trvaj vyrazil, ale z dorážky se prosadil Treille.

Na začátku druhé části vypálil nebezpečně těsně vedle levé tyče Dragoun, pak v závaru dorážel Tenkrát a zvýšit se nepodařilo ani po další rychlé akci Dragounovi. Ve 27. minutě Kometa snížila, když po Němcově přihrávce doklepl puk do odkryté branky o pravou tyč Tomáš Svoboda. Ve 32. minutě putoval jako první v utkání na trestnou lavici Procházka, ale Kladno se v oslabení ubránilo.

Chábera pak ještě pochytal nebezpečné pokusy Dočekala a Káni. Rytíři následně pojistili náskok. Nejdříve ve 39. minutě uvolnil Tenkrát Paterou, který se trefil k pravé tyči. Osm vteřin před koncem druhé třetiny kladenský kapitán po přihrávce Kaberleho z mezikruží upravil v přesilovce už na 4:1. Kempný pobyl na trestné lavici jen pět vteřin.

Do závěrečné části nahradil v brance Komety Trvaje Čiliak. Kometa se snažila snížit, ale Kladno hrozilo z brejků. Přečíslení dvou na jednoho nezužitkovali Dragoun s Rudovským, následně dvakrát pálil Treille. Ten se dočkal v 51. minutě, když při vyloučení Milana Hrušky z mezikruží prostřelil Čiliaka. Francouzský útočník ještě mohl tečí dovršit hattrick.

12. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Tenkrát (Patera, Kuchler), 20. S. Treille (Rudovský, T. Kaberle), 39. Patera (Tenkrát, David Růžička), 40. Patera (T. Kaberle), 51. S. Treille (Dragoun) - 27. T. Svoboda (Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda - Charvát, Frodl. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 2592.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Černošek, Majeský - Tenkrát, Patera, Kuchler - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Lukáč, Havlíček - Strnad, Machač, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Kometa Brno: Trvaj (41. Čiliak) - Kováčik, Jan Hanzlík, M. Hruška, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Jenyš, P. Mrázek, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.