Brno - Karlovy Vary 3:1Brankář Čiliak pomohl Kometě k vítězství nad Karlovými Vary

23. Burian 1 : 0
29. Hruška 2 : 0
34. Vlach 2 : 1
46. Zohorna 3 : 1

Brno

Hokejisté Komety Brno zásluhou přesnější koncovky a výborného výkonu brankáře Marka Čiliaka porazili ve 13. kole extraligy Karlovy Vary 3:1. Energie ještě venku nezvítězila a za úvodní čtvrtinu získala ze šesti zápasů mimo svůj led jen bod. V Brně prohráli hokejisté Karlových Varů už šesté utkání po sobě.

Jan Káňa z Brna (vpředu) bojuje o puk s Markem Hovorkou z Karlových Varů.

Brňané se přitom nemohli dlouho dostat do tempa. Největší problémy jim dělal přechod do protiútoku, jen s obtížemi se dostávali přes střední pásmo. Naopak hosté spoléhali na jednoduchou hru s přímým tahem na branku. Vypracovali si několik slibných šancí, v koncovce si většinou nedokázali poradit s brankářem Čiliakem. Právě jemu a a také nepřesné koncovce soupeře mohli Brňané vděčit, že měli po první třetině čisté konto.

Trápení domácích hokejistů ukončila chyba karlovarského obránce na útočné modré čáře. Puk zachytil Dočekal, unikl po levém křídle a z jeho přihrávky překonal Burian poprvé brankáře Závorku. Po vedoucím gólu se svěřenci trenéra Kýhose uklidnili. Do jejich hry se pomalu vracela pohoda, kterou hýřili v úterním domácím vítězném duelu s Třincem. Postupně získávali domácí hokejisté územní převahu, přes zataženou karlovarskou obranu se však dostávali jen s potížemi.

Ke zvýšení náskoku Kometě pomohlo vyloučení bývalého brněnského hráče Dlouhého. V přesilovce našel Tomáš Svoboda najíždějícího Jana Hrušku, který jen nastavil šikovně hokejku a proti ráně pod břevno nestačil pozorný Závorka už reagovat.

Brňané na chvíli převzali režii zápasu do svých rukou. Energii vrátil ale do hry její nejproduktivnější hráč Vlach, který po sólu přesným blafákem potrestal hrubou chybu útočníka Dočekala.

Naději na případný zvrat vzali Brňané svému soupeři v úvodu třetí třetiny po trefě Zohorny. Ovšem cestu k tříbodovému zisku neměli snadnou, neboť se ještě museli úporně bránit po čtyřminutovém vyloučení obránce Kempného. I když se nedostali v přesilovce Karlových Varů domácí hokejisté z vlastního obranného pásma, Čiliak puk za svá záda nepustil. V závěru vítězství Brna mohl ještě zvýšit Burian, který neproměnil sólový únik.

13. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Burian (J. Hruška), 29. J. Hruška (T. Svoboda), 46. H. Zohorna (Holec, Jakub Svoboda) - 34. Roman Vlach. Rozhodčí: Baluška (SR), Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)
Brno: Čiliak - M. Hruška, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Jenyš, P. Mrázek, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.